Reklama

Pierwsza konferencja nowego zarządu Łomżyńskiego Forum Samorządowego [VIDEO]

17/07/2019 14:42

Dariusz Budrowski został dyrektorem biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego, a Edyta Zawojska zastępcą. Oprócz pierwszego posiedzenia wybranego niedawno zarządu, odbyła się też pierwsza konferencja prasowa, podczas której zarząd przedstawił plan działalności stowarzyszenia.

Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego zarządu Łomżyńskiego Forum Samorządowego, podczas którego poruszono kwestie m.in. organizacji pracy, biura, ale także planów działalności Forum.  Jak przekazał prezes ŁFS Lech Szabłowski, dzisiaj zarząd zdecydował o drugiej edycji tzw. bonów szkoleniowych. - Chcemy przystąpić do tej drugiej edycji i dalej wspierać właśnie takimi bonami szkoleniowymi osoby zainteresowane, tutaj na terenie naszego działania - mówił Szabłowski.

Drugim projekt ma już dotyczyć profilaktyki zdrowotnej. Ma on polegać na zdiagnozowaniu, a później pomocy rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży, u których wykryte zostały wady postawy.

Reklama

W dalszej kolejności Forum chce namówić samorządy byłego województwa łomżyńskiego do tego, aby przystąpiły do stowarzyszenia i wzmocniły siłę jego działania. W planach jest też projekt turystyczny, który miałby objąć całe dorzecze Narwi. Podczas konferencji mowa była np. o szlaku turystycznym, który rozciągałby się od zalewu Siemianówka do Łomży, a może i do Ostrołęki.

Lech Szabłowski przekazał też dzisiaj informację, że Dariusz Budrowski został dyrektorem biura Łomżyńskiego Forum Samorządowego, a Edyta Zawojska zastępcą.

Reklama

Szczegóły dostępne są w naszym materiale VIDEO

Prezesem działającego od 2015 roku Łomżyńskiego Forum Samorządowego został starosta Lech Szabłowski, a wiceprezesem - wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, natomiast Małgorzata Gronostajska z gminy Rutki została skarbnikiem.

Do zarządu weszli także: Jan Olszewski - przewodniczący Rady Miejskiej Łomży, Piotr Kłys - wójt gminy Łomża, Jarosław Siekierko - burmistrz Wysokiego Mazowieckiego, Dariusz Latorowski - burmistrz Grajewa, Józef Wiśniewski - wójt gminy Kolno, Józef Zajkowski - wójt gminy Sokoły. 

Reklama

Kadencja zarządu jest zgodna z kadencją rad jednostek samorządu terytorialnego. Siedziba Stowarzyszenia znajduje się w Mieście Łomża, a biuro w łomżyńskim Ratuszu. To dobrowolne, samorządne i trwałe zrzeszenie gmin i powiatów o celach niezarobkowych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości