Policjanci z posterunku w Wiźnie zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 28-latka jechała toyotą mając ponad promil alkoholu w organizmie. - Kobieta myślała, że urządzenie nic nie wykaże bo wypiła niewielką ilość piwa i wódki - informuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji
Kierująca toyotą wpadła w ręce policjantów wczoraj, tuż przed godz. 21:00.
- W trakcie rozmowy z kierującą wyczuli od niej alkohol. Nie mylili się. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta myślała, że urządzenie nic nie wykaże bo wypiła niewielką ilość piwa i wódki. Natychmiast straciła prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży ( Wojska Polskiego 9) funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.
zdj. ilustracyjne/KMP Łomża