Ponad 2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u kierowcy, który wraz z 3-letnim dzieckiem poruszał się ulicami Łomży. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj (18/10) przed godziną 15:00, łomżyńska policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na drodze.
- Policjanci zauważyli poszukiwaną mazdę, gdy jej kierowca wjeżdżał na jedną z posesji. Za kierownicą siedział 30-latek, a na miejscu pasażera siedział jego 3-letni synek. W rozmowie z kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Mężczyzna oświadczył, że w pracy wypił 2 piwa, a dzień wcześniej pół litra wódki - informuje KMP Łomża.
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał ponad 2 promile. Policja informuje, że opiekę nad dzieckiem przejęła matka, która była w domu.
Mężczyzna za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.
źródło: KMP Łomża