Reklama

Piknik charytatywny dla Aleksa za nami [VIDEO i FOTO]

13/08/2018 06:03

W minioną niedzielę dzięki zaangażowaniu organizacji Łomża Piecze Ciasta udało się urządzić Piknik charytatywny dla Aleksa. Mieszkańcy Łomży licznie przybyli na tereny byłej strzelnicy (Skate Park, ul. Konstytucji 3 maja), aby pomóc małemu, dzielnemu chłopcu. Jedni bawili się, a inni w tym czasie zbierali pieniądze dla chłopca.

O aktualnym stanie zdrowia chłopca opowiedziała jedna z organizatorek wydarzenia należąca do organizacji Łomża Piecze Ciasta.

- Organizacja Łomża Piecze Ciasta postanowiła zrobić zbiórkę dla Aleksa, który pod koniec czerwca został poparzony i niestety wskutek swojego nieszczęśliwego wypadku ma poparzone 60 proc. ciała poparzeń III stopnia. Siedem tygodni spędził na OIOM-ie. Od tamtego tygodnia leży na oddziale chirurgii – mówi organizator Magda Kołodziejek.

Piknik rozpoczął się od godz. 11.00 i trwał przez dziesięć godzin do godz. 21.00. W trakcie wydarzenia dzieci mogły wyszaleć się na trampolinach, pomalować twarze, kręcić balony, tworzyć magiczne pyły, tatuaże brokatowe czy afrykańskie warkocze.

Reklama

- Spotkaliśmy się tutaj, zebraliśmy w sumie 50. osób, które jest w organizacji, które zechciały tu być charytatywnie, by zapewnić państwu te wszystkie atrakcje, żebyśmy uzbierali jak najwięcej pieniędzy dla Aleksa – mówi Magda Kołodziejek.

Przez cały piknik odbywały się licytacje oraz zbiórka pieniędzy dla chłopca. Zebrane Środki przeznaczone będą na rehabilitację oraz pomoc Aleksowi po wyjściu ze szpitala. W dalszym ciągu wspomóc akcję można poprzez Internet. Datki można wpłacać przez protal pomagam.pl - https://pomagam.pl/Alankowi

Reklama

- Bardzo nam zależy, by postawić Aleksa na nogi. On w tej chwili jest rehabilitowany w szpitalu, ale myślimy o prywatnej klinice. Chcemy mu zapewnić jak najlepsze opatrunki, aby przywrócić mu dzieciństwo i postawić go na nogi. Tak by mógł tutaj z nami za rok np. bawić się i biegać wśród nas i wcale się nie wyróżniać, że w życiu spotkało go coś tak strasznego – mówi organizatorka.

Na organizowanym przez Łomża Piecze Ciasta pikniku nie mogło zabraknąć pysznych wypieków. Był też klasyczny grill i zupa. Na zorganizowanym jarmarku za dowolną wrzutkę do puszki można było wybrać pamiątkę.

Reklama

- Stwierdziliśmy, że pomożemy Aleksowi, że to właśnie on potrzebuje nas, naszej pomocy i wszystkich tu zebranych. Naprawdę ludzie chętnie reagują. Mając jakąś pulę pieniędzy, organizować piknik to nie jest problem, ale zorganizować to wszystko nie mając funduszy na „poproszę, pomóżcie”. Jesteśmy dumni, że udało się nam to tak wszystko zrobić – mówi Magda Kołodziejek.

Do akcji włączyli się m.in. strażacy i policjanci. Nad tym, aby dzieci się nie nudziły, czuwali animatorzy. Podczas pikniku wystąpili również lokalni artyści, którzy koncertowali przez cały dzień. Po godz. 21.00 akcja przeniosła się do Garage Grill Bar, w którym wystąpił Robert Cichowicz.

Reklama

Mimo że piknik się już skończył, to zachęcamy wszystkich do dalszej pomocy Aleksowi!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości