Reklama

PKS w Łomży przestanie istnieć? Radni interweniują!

20/11/2025 11:11

Radni Łomżyńskiego Klubu Samorządowego złożyli do Rady Miejskiej Łomży wniosek o zajęcie stanowiska w sprawie zagrożonej likwidacją łomżyńskiej bazy PKS. Ich zdaniem sytuacja oddziału PKS Nova w Łomży stała się na tyle poważna, że wymaga pilnej reakcji i wyraźnego sprzeciwu wobec planów zarządu spółki i władz województwa.

Autorami wniosku są radni miejscy Hubert Norowski, Marek Kisiel oraz Karol Sztejno, którzy zaniepokojeni ostatnimi wiadomościami płynącymi z PKS-ów postanowili nagłośnić temat.

- PKS w Łomży istnieje prawie 80 lat, a teraz grozi mu całkowita likwidacja i przeniesienie poza Łomżę. Chcemy, aby Rada wspólnie przyjęła stanowisko, w którym sprzeciwiamy się tym planom. Baza w Łomży wymaga modernizacji, nie likwidacji! Naszym obowiązkiem jest ochrona miejsc pracy w Łomży - podkreśla jeden z autorów wniosków radny Hubert Norowski.

Reklama

We wrześniu 2025 roku zbyto już bazy w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem, a teraz przyszedł czas na Łomżę. Niepokój budzi zapowiedź prezesa PKS Nova Zbigniewa Wojno dotycząca budowy nowej bazy w innej lokalizacji poza Łomżą. Zdaniem radnych taka decyzja byłaby faktycznym końcem istnienia PKS w Łomży jako przedsiębiorstwa o lokalnym charakterze.

Łomżyński Klub Samorządowy złożył projekt stanowiska, który radni chcą, aby Rada Miasta przyjęła na najbliższej listopadowej sesji rady miasta. W projekcie stanowiska zapisano wyraźny apel do Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Zarządu PKS Nova o odstąpienie od planów likwidacyjnych i przedstawienie mieszkańcom transparentnych informacji o przyszłości przedsiębiorstwa w Łomży.

Reklama

- Broniąc PKS-ów w Łomży, bronimy mieszkańców całego regionu łomżyńskiego. Likwidacja placówki w Łomży, kolejne cięcia kursów autobusowych to prosta droga do powiększenia wykluczenia komunikacyjnego. Nie w tę stronę powinny iść plany województwa podlaskiego, których twarzą jest członek zarządu  Jacek Piorunek - ostrzega radny Hubert Norowski.

Radni deklarują pełną solidarność z pracownikami PKS w Łomży i podkreślają, że środki ze sprzedaży jakiejkolwiek części majątku powinny być inwestowane przede wszystkim w modernizację infrastruktury w mieście, a nie poza nim.

Reklama

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/11/2025 14:42
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości