Reklama

Podłomżyński wątek w filmie Sekielskiego o pedofilii w Kościele [VIDEO]

13/05/2019 08:01

W miniony weekend ukazał się film dokumentalny Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu", poruszający problem zachowań pedofilskich w Kościele. Jeden z wątków dotyczy byłego proboszcza parafii Grądy-Woniecko, który został później oddelegowany do Czerwonego Boru. Ofiara księdza Adama wystąpiła również przed naszą kamerą.

Tomasz Sekielski wykorzystał m.in. fragmenty rozmowy z naczelnym kapelanem więziennictwa ks. Adamem Jabłońskim, nagrane podczas dziennikarskiego śledztwa związanego z byłym proboszczem parafii Grądy-Woniecko. Sekielski ujawnił, że ksiądz Adam S. został wtedy oddelegowany przez biskupa do Czerwonego Boru, spowiadał i miał dalej kontakt z dziećmi.

Ofiara byłego proboszcza Adama S., wystąpiła w tym roku przed naszą kamerą. Tomasz w marcu wziął udział w akcji pn. "Hańba biskupa", będącej protestem przeciwko ukrywaniu przez polskich duchownych przypadków pedofilii w Kościele. Przed bramą Kurii Diecezjalnej w Łomży protestowało wtedy kilka osób. Tomasz chciał pokazać innym ofiarom, że nie boi się i nie wstydzi.

Reklama

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do Delegata Biskupa Łomżyńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży wpłynęło zgłoszenie dotyczące Adama S., byłego proboszcza parafii Grądy-Woniecko. Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła mu później zarzuty związane m.in. z doprowadzeniem małoletniego poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, prezentowaniu pokrzywdzonemu innych czynności seksualnych i rozpijaniu małoletniego.

Poniżej zamieściliśmy film Tomasza Sekielskiego. Nasz lokalny wątek rozpoczyna się od czasu 1:37:37.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości