:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Hańba biskupia" przed bramą kurii. W Łomży protestowała ofiara księdza pedofila [VIDEO i FOTO]

24/03/2019 16:07

Przed bramą Kurii Diecezjalnej w Łomży kilka osób protestowało dziś przeciwko ukrywaniu przez polskich duchownych przypadków pedofilii w Kościele. W akcji wziął udział Tomasz Rudnik z miejscowości Grądy Woniecko, który padł ofiarą wykorzystywania seksualnego ze strony ówczesnego proboszcza parafii.

Dzisiaj 22-letni Tomasz próbuję na nowo ułożyć sobie życie. Ma za złe, że ksiądz Adam S. , jego oprawca, bagatelizuje sprawę. Molestowany w przeszłości Rudnik twierdzi, że przełożeni proboszcza mieli mieć wiedzę o homoseksualnych skłonnościach duchownego.

- Jestem po to, by pokazać innym wykorzystywanym, że ja się nie wstydzę. W końcu pokazałem swoją twarz. Ja się nie boję – mówi nam młody Tomasz Rudnik z Grądów Woniecko.

„Hańba biskupia” to ogólnopolska akcja, którą dziś zorganizowano w akcie protestu przeciwko ukrywaniu przez polskich duchownych przypadków pedofilii w Kościele.

Uczestnicy protestu przed bramę łomżyńskiej kurii przynieśli ze sobą pluszaki i kartki z napisami "Hańba biskupia".

W raporcie fundacji „Nie Lękajcie Się” znajdują się 24 nazwiska polskich biskupów, którzy „wspierali kościelnych gwałcicieli dzieci, kłamiąc, kręcąc, zastraszając świadków, przenosząc gwałcicieli z parafii do parafii, pomagając im w dostępie do kolejnych ofiar.”

Anna Styrańczak z organizacji „Dziewuchy Węgorzewo”, działając w ogólnopolskim ruchu „Strajk kobiet” przeczytała przed bramą kurii biskupiej w Łomży fragment raportu fundacji „Nie Lękajcie Się” związany z działalnością bp. Stefanka, gdy był jeszcze biskupem pomocniczym w Szczecinie. Ordynariusz miał nie zareagować na alarmy wychowawców dzieci, które miały być wykorzystywane przez ks. Andrzeja D. 

W raporcie fundacji „Nie Lękajcie Się” znajduje się także inne nazwisko byłego ordynariusza diecezji łomżyńskiej bp Juliusza Paetza.

lomza

"Hańba biskupia" przed bramą kurii. W Łomży protestowała ofiara księdza pedofila [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-03-24 16:16:52

    HOLLYWOOD się robi przypominają sobie po tylu latach że zostali zgwałceni tyle razy.Jak człowieka ktoś skrzywdzi to ucieka a nie idzie w te same miejsce kilka razy

  • gość a co - niezalogowany 2019-03-24 16:27:17

    zeby sie taki do mnie dobierał to bym takiego kopa w jajca zasadził ze juz by nie był sprawny

  • gość 2019-03-24 16:41:06

    Dzieci są tak zastraszane, że boją się co kolwiek powiedzieć, a jak już powiedzą to rodzice im często nie wierzą. Walcz o sprawiedliwość i przywrócenie godności. Ludzie dalej żyją w zaściankowości i uważają księży za Boga a nie za jego wysłanników.

  • gość 2019-03-24 17:09:43

    popaprańcy

  • gość 2019-03-24 17:55:45

    KASY NIE DOSTAŁ TO SIĘ POSKARŻYŁ PARODIA.

  • sąsiad z Kramko - niezalogowany 2019-03-24 18:19:44

    W Grądach Woniecko nie tylko duchowni mają coś za uszami. W po pegeerowskich blokach mieszkają ludzie o mrocznej przeszłości.W bloku 5 m6 mieszka Zdzisław G.ze swoją "żoną" Leokadią P. Podpytajcie co ten człowiek ma za uszami? Co robił ze swoimi córkami w Kramkowie jak jego pierwsza i prawdziwa żona go opuściła bo nie mogła dłużej znieść terroru tego kata rodziny.A na koniec upatrzył sobie ofiarę z najmłodszej córki i mści sie na niej do dziś dnia.Biedny Zdzisiu.... nie martw się bukiecie! Sprawiedliwość powoli, ale i po ciebie przyjdzie! Zapłacisz za swoje niegodziwości względem swoich córek! Nie da sie tego ukryć i zatrzymać w domu , tak jak chciałeś.

  • gość 2019-03-24 18:20:55

    A czego latał tyle razy do ks, jak dostawał kasę to wszystko było OK . Skończyła się kasa to wielkie larum. Chłopie puknij się w łepetynę i nie ośmieszaj się.

  • gość 2019-03-24 19:32:32

    hej kundle nie szczekajcie co kiecowate spuściły was ze smyczy? To dopiero czubek góry lodowej tego co ma za uszami miejscowy kler. Po prostu ludzie zaczynają mówić i ujawniać fakty o których wielu z was nie ma bladego pojęcia. To się już dzieje i czas oczyścić środowisko miejscowego kleru.

  • gość 2019-03-24 19:35:46

    zamiast współczuć temu młodemu człowiekowi to oceniają go podług siebie samych. Bo mądry i uczciwy człowiek katolik takich głupot nie wypisuje wobec krzywdy młodego człowieka wyrządzonej przez zdemoralizowanego księdza. Takich spraw z lokalnego podwórka zacznie wychodzić coraz więcej bo ofiary przestają się ukrywać i milczeć w bólu.

  • gość 2019-03-24 20:32:14

    Ktoś was słuchał ? Nie. Ale jak we Francji, kredki poszły w ruch :)

  • gość 2019-03-24 22:04:24

    Ludziska. Nareszcie protest przeciw pedofilii i umywaniu rączek przez biskupów w Łomży. Oni o niczym nie chcą wiedzieć, nie wiedzieli, w politykę się nie mieszali itd. Wstyd po prostu za takich biskupów w naszym mieście Łomża. Hańba po prostu. Miasto na mapie gdzie ofiara pedofila jest ofiarą społęczności. Bo ludzie nadal uważają że ksiadz i biskup to duch święty. Mentalność człowieka, który różaniec odmawia codziennie, a uchodzcy nie chce przyjać do kraju, na mszę św. biega dwa razy dziennie a jak chłopak mówi że był molestowany to bronią księdza " bo, taki wspaniały ksiądz" a ten chłopak " nie sprzeciwiał się", to nic że zastraszony. Z dwojga lepiej stanąć w obronie sukienkowego, ale wszystko do czasu....i po nich przyjdzie sprawiedliwość. BÓG NIE RYCHLIWY - A SPRAWIEDLIWY ! PRAWDA?

  • gość 2019-03-24 22:12:17

    CHŁOPIE TRZYMAJ SIĘ !!!!! Życzę Ci dużżżżżżo siły w walce o sprawiedliwość i zadość uczynienie. Nie licz na słowa przeprszam, na to że biskup odpowie za zaniechania, na to że jakikolwiek biskup zostanie kiedykolwiek skazany tu na ziemi za te podłosci względem bliźniego. Oni osądzeni będą już w innym świecie. BRAWO !!!! Dla Ciebie , ze odważyłeś się powiedzieć o tym społeczeństwu. Inni też będą mieć odwagę. Nie każdy Cię zrozumie i uwierzy. Nie dbaj o to. Dla Ciebie to duży krok, a społeczeństwo dopiero zaczyna widzieć na oczy. Winnym należy się kara. Ofiarom zadość uczynienie.

  • gość 2019-03-24 22:24:43

    Ciota!!!

  • linka - niezalogowany 2019-03-24 23:28:45

    Panie Tomaszu, jest Pan bardzo odważnym człowiekiem. Mam nadzieję, że da Pan radę ułożyć sobie życie, pomimo tego co Pana spotkało. Życzę siły, wytrwałości i wsparcia najbliższych.

  • gość 2019-03-24 23:38:12

    Kościół Katolicki jest przeżarty korupcją, grzechem na każdym poziomie swojej struktury. Nawet głosi doktryny przez siebie wymyślone których nie ma w biblii. - co mówi biblia o czyśćcu. Oczywiście nic bo takiego miejsca nie ma. - co mówi kościół o sakramentach? No że jest ich 7 a w biblia mówi o 2 ( chrzest, wieczerza pańska) - co biblia mówi o odpuszczaniu grzechów i spowiedzi? Grzechy może odpuszczać tylko Bóg ale nie człowiek - co kościół mówi o piekle? Mówi że będziecie cierpieć wieczność. Biblia mówi że człowiek po śmierci umarł i z ciałem i duchem zostanie wskrzeszony. Ponownie umrą tylko niegodziwi. - co biblia mówi o 10 przykazaniach. No i pytanko Ile przykazań zmienił kościół. - co mówi biblia o modlitwie do Maryi i świętych. Mówi że tylko Bogu należy się chwała. - co kościół mówi o eucharystii? Katechizm kościoła katolickiego głosi że opłatek i wino to Jezus. Biblia mówi że Jezus zbawił nas przez wiarę a nie z uczynków raz na zawsze.

  • gość 2019-03-25 01:08:17

    Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! ks.Kardynał Stefan Wyszyński Prymas ... 1000Lecia ogłupienia Słowian ps Pałac Franciszka w szwach już pęka, sprawiedliwości działa tam ręka. Naszych kolegów tam bez liku, w tym najciaśniejszym z akademików Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch, pracując za dwóch! Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch jak stal! Pałacyk książkowego mola, Bronią się chłopcy od "Parasola". Choć na "bimber" mają "szlaban", To "Łomżyniaki" takie cfaniaki są. Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch, pracując za dwóch! Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch jak stal! Wiara się bije, wiara śpiewa, caniaki się złoszczą, krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co rusz "Nadzieję" nam podsuwają, hej!

  • gość 2019-03-25 01:22:25

    Wiara się bije, wiara śpiewa, W Nadziei "pasja" , krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co chwila "Krzyża" nam podsuwają, hej! Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! powiedział to Wyszyński ten Wyszyński ksiądz, Polak prymas 1000Lecia ogłupienia LUDU bożego

  • niestety - niezalogowany 2019-03-25 08:52:16

    Poczytajcie historię papiestwa. Na szczycie władzy duchownej działy się rzeczy wołajace o pomstę do nieba. Z wiary zrobili religię a kazda religia to już wymysły takiej administracji.

  • jestem gość - niezalogowany 2019-03-25 09:25:56

    Kiedy włączę tv to wszędzie tylko albo ten muppet (prezes), albo pasibrzuchy w koloratkach. Rzygać się chce od tego! Ja już chyba w Boga nie wierzę...

  • gość 2019-03-25 09:49:04

    Ks.Stanisław judaszu "otwórzcie drzwi Chrystusowi" na oścież otwórzcie je na prawdę nie na pokaz a jak jej już otworzycie "raz na zawsze" na wieki wieków amen mury te drzwi utrzymujące będą wam tylko przeszkadzać

  • gość 2019-03-25 09:52:57

    przez pokolenie jp2 przez pokolenie judaszy wierne swym swiątynnym hierarchom IN OMNIBUS CHRISTUS z pasją wystawiany na krzyżu 'i jeszcze" na wieki wieków amen ks.Stanisław przylgnął do Św.Rodziny jak Judasz do Chrystusa jak antychryst do moherowej Ewy żony biblijnego Adama

  • gość 2019-03-25 11:02:08

    Lepiej edukować seksualnie w szkole niż na kolanach proboszcza

  • gość 2019-03-25 11:57:43

    Mieszkańcy Pałacu Piskupiego gości w bramie powitali Panem(łac) i Solą ziemi tej Ziemi ;) i razem śpiewali ... nakazane piosenki .... Wiara się bije, wiara śpiewa, W Nadziei "pasja" , krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co chwila "Krzyża" nam podsuwają, hej! Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! powiedział to Wyszyński ten Wyszyński ksiądz, Polak prymas 1000Lecia ogłupienia LUDU bożego

  • gość 2019-03-25 23:32:30

    STOP MAFII kk ! ... ROZWIĄZAĆ Umowy Konkordatowe z wrogą agenturą wrogiego państwa Watykan ! ... niech wrogi watykański kler zapłaci Polsce PODATKI za 1000 lat działalności BIZNESOWEJ i podatki od NIERUCHOMOŚCI na terytorium Polski iii wyjazd z Polski !

  • gość 2019-03-26 12:16:10

    latał tyle razy do ks, jak dostawał kasę to wszystko było OK . Skończyła się kasa to wielkie larum. Chłopie puknij się w łepetynę i nie ośmieszaj się.

  • gość 2019-03-26 12:19:58

    kundel co szczeka i do domu ucieka ....szczekasz jeden drugi ,nie mając argumentów, tylko i wyłącznie oskarżenie chorego i cynicznego typka...haaa,haaa.Do budy psy niewierne!

  • gość 2019-03-26 13:22:58

    ks.nadzieja prawicą i ks.hańbą biskupa zarazem wiecznym potępieniem i z „miłosierdziem bożym” ks.kundle pójdą do piekła jak dewoty ze swoim pobożnym życzeniem ks.cenzuro diecezjalnych mediów jesteś mańkutem ? „Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony” Mk 9 42-50 nie oddawaj … się aborcji słowa … oddaj to co kradniesz by inni nie poznali że nie dajesz świadectwa prawdzie nie kradnij (komentarzy) nie zabijaj (przepływu informacji) nie dawaj fałszywego świadectwa (jako że słowo staje się ciałem… aby świat poznał… kto JEST kim) Módlmy się … Wieczne lanie racz mu dać, Panie! tam gdzie wieczny płacz i zgrzytanie zębami gdyż DOBRZE … WIEDZĄ CO CZYNIĄ o zmarłych tylko dobrze albo wcale cóż to JEST dobrze ? B(r)AT «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką»” (Mk 3, 34). Definicja … J 8 44-32/31 taki re wers auto rewers takie na wrócenie do Ojca Jezusa (vide Łk. 16 -29- w całokształcie) ks.SKORUMPOWANY EGZORCYSTO … Mk 3 23-do końca was … p o j e b a ł o ptfu pogięło skrzywiło(wł)Zkurwiło… na wieki wieków amen

  • gość 2019-03-26 13:29:15

    ks.Nadzieja prawicą i ks.Hańbą biskupa zarazem wiecznym potępieniem i z „miłosierdziem bożym” ks.kundle z ks.koterią pójdą do piekła jak dewoty ze swoim pobożnym myśleniem życzeniowym

  • gość 2019-03-26 13:43:38

    Diabeł tkwi w NADZIEI ks.złodziejów Chwały Chrystusowej – JPII powiedział co wiedział resztę zataił (tego nie po wiedział) możecie nie przyklaskiwać na pokaz pobożnemu w sercu bezbożnemu świętemu ks.wizerunkowi co Diabła ma za Ojca

  • gość 2019-03-27 11:56:37

    Myślę że lepiej walić prosto do Watykanu. Tam wszystko opływa złotem i takie milion euro odszkodowania to dla nich pryszcz.

Dodajesz jako: |