:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

"Hańba biskupia" przed bramą kurii. W Łomży protestowała ofiara księdza pedofila [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 24/03/2019 16:07

Przed bramą Kurii Diecezjalnej w Łomży kilka osób protestowało dziś przeciwko ukrywaniu przez polskich duchownych przypadków pedofilii w Kościele. W akcji wziął udział Tomasz Rudnik z miejscowości Grądy Woniecko, który padł ofiarą wykorzystywania seksualnego ze strony ówczesnego proboszcza parafii.

Dzisiaj 22-letni Tomasz próbuję na nowo ułożyć sobie życie. Ma za złe, że ksiądz Adam S. , jego oprawca, bagatelizuje sprawę. Molestowany w przeszłości Rudnik twierdzi, że przełożeni proboszcza mieli mieć wiedzę o homoseksualnych skłonnościach duchownego.

- Jestem po to, by pokazać innym wykorzystywanym, że ja się nie wstydzę. W końcu pokazałem swoją twarz. Ja się nie boję – mówi nam młody Tomasz Rudnik z Grądów Woniecko.

„Hańba biskupia” to ogólnopolska akcja, którą dziś zorganizowano w akcie protestu przeciwko ukrywaniu przez polskich duchownych przypadków pedofilii w Kościele.

Uczestnicy protestu przed bramę łomżyńskiej kurii przynieśli ze sobą pluszaki i kartki z napisami "Hańba biskupia".

W raporcie fundacji „Nie Lękajcie Się” znajdują się 24 nazwiska polskich biskupów, którzy „wspierali kościelnych gwałcicieli dzieci, kłamiąc, kręcąc, zastraszając świadków, przenosząc gwałcicieli z parafii do parafii, pomagając im w dostępie do kolejnych ofiar.”

Anna Styrańczak z organizacji „Dziewuchy Węgorzewo”, działając w ogólnopolskim ruchu „Strajk kobiet” przeczytała przed bramą kurii biskupiej w Łomży fragment raportu fundacji „Nie Lękajcie Się” związany z działalnością bp. Stefanka, gdy był jeszcze biskupem pomocniczym w Szczecinie. Ordynariusz miał nie zareagować na alarmy wychowawców dzieci, które miały być wykorzystywane przez ks. Andrzeja D. 

W raporcie fundacji „Nie Lękajcie Się” znajduje się także inne nazwisko byłego ordynariusza diecezji łomżyńskiej bp Juliusza Paetza.

lomza

"Hańba biskupia" przed bramą kurii. W Łomży protestowała ofiara księdza pedofila [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-03-24 16:16:52

    HOLLYWOOD się robi przypominają sobie po tylu latach że zostali zgwałceni tyle razy.Jak człowieka ktoś skrzywdzi to ucieka a nie idzie w te same miejsce kilka razy

  • gość a co - niezalogowany 2019-03-24 16:27:17

    zeby sie taki do mnie dobierał to bym takiego kopa w jajca zasadził ze juz by nie był sprawny

  • gość 2019-03-24 16:41:06

    Dzieci są tak zastraszane, że boją się co kolwiek powiedzieć, a jak już powiedzą to rodzice im często nie wierzą. Walcz o sprawiedliwość i przywrócenie godności. Ludzie dalej żyją w zaściankowości i uważają księży za Boga a nie za jego wysłanników.

  • gość 2019-03-24 17:09:43

    popaprańcy

  • gość 2019-03-24 17:55:45

    KASY NIE DOSTAŁ TO SIĘ POSKARŻYŁ PARODIA.

  • sąsiad z Kramko - niezalogowany 2019-03-24 18:19:44

    W Grądach Woniecko nie tylko duchowni mają coś za uszami. W po pegeerowskich blokach mieszkają ludzie o mrocznej przeszłości.W bloku 5 m6 mieszka Zdzisław G.ze swoją "żoną" Leokadią P. Podpytajcie co ten człowiek ma za uszami? Co robił ze swoimi córkami w Kramkowie jak jego pierwsza i prawdziwa żona go opuściła bo nie mogła dłużej znieść terroru tego kata rodziny.A na koniec upatrzył sobie ofiarę z najmłodszej córki i mści sie na niej do dziś dnia.Biedny Zdzisiu.... nie martw się bukiecie! Sprawiedliwość powoli, ale i po ciebie przyjdzie! Zapłacisz za swoje niegodziwości względem swoich córek! Nie da sie tego ukryć i zatrzymać w domu , tak jak chciałeś.

  • gość 2019-03-24 18:20:55

    A czego latał tyle razy do ks, jak dostawał kasę to wszystko było OK . Skończyła się kasa to wielkie larum. Chłopie puknij się w łepetynę i nie ośmieszaj się.

  • gość 2019-03-24 19:32:32

    hej kundle nie szczekajcie co kiecowate spuściły was ze smyczy? To dopiero czubek góry lodowej tego co ma za uszami miejscowy kler. Po prostu ludzie zaczynają mówić i ujawniać fakty o których wielu z was nie ma bladego pojęcia. To się już dzieje i czas oczyścić środowisko miejscowego kleru.

  • gość 2019-03-24 19:35:46

    zamiast współczuć temu młodemu człowiekowi to oceniają go podług siebie samych. Bo mądry i uczciwy człowiek katolik takich głupot nie wypisuje wobec krzywdy młodego człowieka wyrządzonej przez zdemoralizowanego księdza. Takich spraw z lokalnego podwórka zacznie wychodzić coraz więcej bo ofiary przestają się ukrywać i milczeć w bólu.

  • gość 2019-03-24 20:32:14

    Ktoś was słuchał ? Nie. Ale jak we Francji, kredki poszły w ruch :)

  • gość 2019-03-24 22:04:24

    Ludziska. Nareszcie protest przeciw pedofilii i umywaniu rączek przez biskupów w Łomży. Oni o niczym nie chcą wiedzieć, nie wiedzieli, w politykę się nie mieszali itd. Wstyd po prostu za takich biskupów w naszym mieście Łomża. Hańba po prostu. Miasto na mapie gdzie ofiara pedofila jest ofiarą społęczności. Bo ludzie nadal uważają że ksiadz i biskup to duch święty. Mentalność człowieka, który różaniec odmawia codziennie, a uchodzcy nie chce przyjać do kraju, na mszę św. biega dwa razy dziennie a jak chłopak mówi że był molestowany to bronią księdza " bo, taki wspaniały ksiądz" a ten chłopak " nie sprzeciwiał się", to nic że zastraszony. Z dwojga lepiej stanąć w obronie sukienkowego, ale wszystko do czasu....i po nich przyjdzie sprawiedliwość. BÓG NIE RYCHLIWY - A SPRAWIEDLIWY ! PRAWDA?

  • gość 2019-03-24 22:12:17

    CHŁOPIE TRZYMAJ SIĘ !!!!! Życzę Ci dużżżżżżo siły w walce o sprawiedliwość i zadość uczynienie. Nie licz na słowa przeprszam, na to że biskup odpowie za zaniechania, na to że jakikolwiek biskup zostanie kiedykolwiek skazany tu na ziemi za te podłosci względem bliźniego. Oni osądzeni będą już w innym świecie. BRAWO !!!! Dla Ciebie , ze odważyłeś się powiedzieć o tym społeczeństwu. Inni też będą mieć odwagę. Nie każdy Cię zrozumie i uwierzy. Nie dbaj o to. Dla Ciebie to duży krok, a społeczeństwo dopiero zaczyna widzieć na oczy. Winnym należy się kara. Ofiarom zadość uczynienie.

  • gość 2019-03-24 22:24:43

    Ciota!!!

  • linka - niezalogowany 2019-03-24 23:28:45

    Panie Tomaszu, jest Pan bardzo odważnym człowiekiem. Mam nadzieję, że da Pan radę ułożyć sobie życie, pomimo tego co Pana spotkało. Życzę siły, wytrwałości i wsparcia najbliższych.

  • gość 2019-03-24 23:38:12

    Kościół Katolicki jest przeżarty korupcją, grzechem na każdym poziomie swojej struktury. Nawet głosi doktryny przez siebie wymyślone których nie ma w biblii. - co mówi biblia o czyśćcu. Oczywiście nic bo takiego miejsca nie ma. - co mówi kościół o sakramentach? No że jest ich 7 a w biblia mówi o 2 ( chrzest, wieczerza pańska) - co biblia mówi o odpuszczaniu grzechów i spowiedzi? Grzechy może odpuszczać tylko Bóg ale nie człowiek - co kościół mówi o piekle? Mówi że będziecie cierpieć wieczność. Biblia mówi że człowiek po śmierci umarł i z ciałem i duchem zostanie wskrzeszony. Ponownie umrą tylko niegodziwi. - co biblia mówi o 10 przykazaniach. No i pytanko Ile przykazań zmienił kościół. - co mówi biblia o modlitwie do Maryi i świętych. Mówi że tylko Bogu należy się chwała. - co kościół mówi o eucharystii? Katechizm kościoła katolickiego głosi że opłatek i wino to Jezus. Biblia mówi że Jezus zbawił nas przez wiarę a nie z uczynków raz na zawsze.

  • gość 2019-03-25 01:08:17

    Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! ks.Kardynał Stefan Wyszyński Prymas ... 1000Lecia ogłupienia Słowian ps Pałac Franciszka w szwach już pęka, sprawiedliwości działa tam ręka. Naszych kolegów tam bez liku, w tym najciaśniejszym z akademików Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch, pracując za dwóch! Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch jak stal! Pałacyk książkowego mola, Bronią się chłopcy od "Parasola". Choć na "bimber" mają "szlaban", To "Łomżyniaki" takie cfaniaki są. Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch, pracując za dwóch! Czuwaj, wiaro, i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch jak stal! Wiara się bije, wiara śpiewa, caniaki się złoszczą, krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co rusz "Nadzieję" nam podsuwają, hej!

  • gość 2019-03-25 01:22:25

    Wiara się bije, wiara śpiewa, W Nadziei "pasja" , krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co chwila "Krzyża" nam podsuwają, hej! Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! powiedział to Wyszyński ten Wyszyński ksiądz, Polak prymas 1000Lecia ogłupienia LUDU bożego

  • niestety - niezalogowany 2019-03-25 08:52:16

    Poczytajcie historię papiestwa. Na szczycie władzy duchownej działy się rzeczy wołajace o pomstę do nieba. Z wiary zrobili religię a kazda religia to już wymysły takiej administracji.

  • jestem gość - niezalogowany 2019-03-25 09:25:56

    Kiedy włączę tv to wszędzie tylko albo ten muppet (prezes), albo pasibrzuchy w koloratkach. Rzygać się chce od tego! Ja już chyba w Boga nie wierzę...

  • gość 2019-03-25 09:49:04

    Ks.Stanisław judaszu "otwórzcie drzwi Chrystusowi" na oścież otwórzcie je na prawdę nie na pokaz a jak jej już otworzycie "raz na zawsze" na wieki wieków amen mury te drzwi utrzymujące będą wam tylko przeszkadzać

  • gość 2019-03-25 09:52:57

    przez pokolenie jp2 przez pokolenie judaszy wierne swym swiątynnym hierarchom IN OMNIBUS CHRISTUS z pasją wystawiany na krzyżu 'i jeszcze" na wieki wieków amen ks.Stanisław przylgnął do Św.Rodziny jak Judasz do Chrystusa jak antychryst do moherowej Ewy żony biblijnego Adama

  • gość 2019-03-25 11:02:08

    Lepiej edukować seksualnie w szkole niż na kolanach proboszcza

  • gość 2019-03-25 11:57:43

    Mieszkańcy Pałacu Piskupiego gości w bramie powitali Panem(łac) i Solą ziemi tej Ziemi ;) i razem śpiewali ... nakazane piosenki .... Wiara się bije, wiara śpiewa, W Nadziei "pasja" , krew ich zalewa, Różnych sposobów się imają, Co chwila "Krzyża" nam podsuwają, hej! Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! powiedział to Wyszyński ten Wyszyński ksiądz, Polak prymas 1000Lecia ogłupienia LUDU bożego

  • gość 2019-03-25 23:32:30

    STOP MAFII kk ! ... ROZWIĄZAĆ Umowy Konkordatowe z wrogą agenturą wrogiego państwa Watykan ! ... niech wrogi watykański kler zapłaci Polsce PODATKI za 1000 lat działalności BIZNESOWEJ i podatki od NIERUCHOMOŚCI na terytorium Polski iii wyjazd z Polski !

  • gość 2019-03-26 12:16:10

    latał tyle razy do ks, jak dostawał kasę to wszystko było OK . Skończyła się kasa to wielkie larum. Chłopie puknij się w łepetynę i nie ośmieszaj się.

  • gość 2019-03-26 12:19:58

    kundel co szczeka i do domu ucieka ....szczekasz jeden drugi ,nie mając argumentów, tylko i wyłącznie oskarżenie chorego i cynicznego typka...haaa,haaa.Do budy psy niewierne!

  • gość 2019-03-26 13:22:58

    ks.nadzieja prawicą i ks.hańbą biskupa zarazem wiecznym potępieniem i z „miłosierdziem bożym” ks.kundle pójdą do piekła jak dewoty ze swoim pobożnym życzeniem ks.cenzuro diecezjalnych mediów jesteś mańkutem ? „Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony” Mk 9 42-50 nie oddawaj … się aborcji słowa … oddaj to co kradniesz by inni nie poznali że nie dajesz świadectwa prawdzie nie kradnij (komentarzy) nie zabijaj (przepływu informacji) nie dawaj fałszywego świadectwa (jako że słowo staje się ciałem… aby świat poznał… kto JEST kim) Módlmy się … Wieczne lanie racz mu dać, Panie! tam gdzie wieczny płacz i zgrzytanie zębami gdyż DOBRZE … WIEDZĄ CO CZYNIĄ o zmarłych tylko dobrze albo wcale cóż to JEST dobrze ? B(r)AT «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką»” (Mk 3, 34). Definicja … J 8 44-32/31 taki re wers auto rewers takie na wrócenie do Ojca Jezusa (vide Łk. 16 -29- w całokształcie) ks.SKORUMPOWANY EGZORCYSTO … Mk 3 23-do końca was … p o j e b a ł o ptfu pogięło skrzywiło(wł)Zkurwiło… na wieki wieków amen

  • gość 2019-03-26 13:29:15

    ks.Nadzieja prawicą i ks.Hańbą biskupa zarazem wiecznym potępieniem i z „miłosierdziem bożym” ks.kundle z ks.koterią pójdą do piekła jak dewoty ze swoim pobożnym myśleniem życzeniowym

  • gość 2019-03-26 13:43:38

    Diabeł tkwi w NADZIEI ks.złodziejów Chwały Chrystusowej – JPII powiedział co wiedział resztę zataił (tego nie po wiedział) możecie nie przyklaskiwać na pokaz pobożnemu w sercu bezbożnemu świętemu ks.wizerunkowi co Diabła ma za Ojca

  • gość 2019-03-27 11:56:37

    Myślę że lepiej walić prosto do Watykanu. Tam wszystko opływa złotem i takie milion euro odszkodowania to dla nich pryszcz.

  • gość 2019-05-14 10:28:58

    Ale WY jesteście głupcy! Tylko mamona, mamona!!!Wszystkich Was powinno się do pierdla zamknąć! Jak można tak mówić!!!!!!!!!!!! Nawet jeśli jakimiś grosiakami czy łakociami stary kapeć mamił dziecko, to nie jest żadne dla niego usprawiedliwienie - typu - bo dzieciak sam chciał!!!!!! A gdzie byli inni???? Współwinni!!!! Przecież Tomek wyznał, że proboszcz posyłał go po alkohol, papierosy. Kto dziecku to sprzedał ?????? Pracowałam w sklepie i wiem, że rodzice bezmyślni czasem posyłają dzieci po takie sprawunki. Miałam taki przypadek, że czternastolatka chciała kupić wódkę dla taty. Przyszła w zimny deszczowy dzień kilka kilometrów po te wódkę i żaliła się, że nie chciała, a ojciec ją posłał.... Zlitowałam się, ale ostrzegłam, że pierwszy i ostatni raz i że z jej tatą na ten temat porozmawiam, aby dzieci po wódkę nie posyłał. Za kilka dni znów - tym razem nie sprzedałam. W drugim sklepie, nieco dalej kupiła. Nie przepuściłam tego - powiedziałam jej mamie, mama rozpłakała się, wyjawiła, że ma z nią problemy, że dziewczyna sama pije, ze znajomymi... Nie wiem, jak dalej się wszystko potoczyło, ale tragedie, jakie następowały w obrębie tych alkoholowych zakupów! szły lawinowo. dziewczyna miała żal do mnie, wyrzuciła mnie ze swoich kontaktów, mnie obwiniając za to, że pokrzyżowałam jej plany! A inne są takie fajne! takie uczynne, dobre, tylko cicho, nic się nie wyda............. Sprzedawanie nieletnim to jest współudział! (albo bezmyślność i głupota, jeśli nie mamona w zdobyciu której po ofiarach dążą te sprzedające do celu do mamony!!!) Dużo się wzbogacisz jedna z drugą na cudzej krzywdzie?

  • gość++++ - niezalogowany 2019-05-14 11:13:12

    @ gość 2019-05-14 10:28:58 Ale WY jesteście głupcy! ... nie jestem głupi widzę tu "niewidzialną rękę" LOGIKI dobrego pasterza z "apostolstwa trzeźwości" taki "pastor ..." bonus który wszystko przykrywa problemem alkoholowym a widać że milczy o nadużyciu władzy ... ojcowskiej nie zawsze rodzicielskiej ... Jezus też był głupi spełniając wolę Ojca którego nazwał diabłem (zob. J 8 44-do nadal)

  • gość 2019-05-14 11:18:34

    @ gość 2019-05-14 10:28:58 Ale WY jesteście głupcy ! ... i Jezus też był głupi spełniając wolę Ojca którego nazwał diabłem (zob. J 8 44-do nadal) ?!

  • gość 2019-05-14 11:26:22

    A już te na wsiach popeerelowskich lub popegeerwskich - to najgorsza plaga,co tam dla takiej ustawa, co tam dla takiej cudzy dzieciak... jak chce - to niech ma! Tylko żeby sie nikt nie dowiedział, tylko nikomu nie mów! OBRZYDLISTWO!!!!

  • gość 2019-05-14 11:34:06

    Tylko żeby sie nikt nie dowiedział, tylko nikomu nie mów! OBRZYDLISTWO!!!! ... jak w Jedwabnem

  • gość 2019-05-14 12:01:48

    Tyle czasu minęło, tyle pokoleń tych czeresniaków było kształconych - i co? dalej to samo. Nasza sołtysowa mówi: jak nie umiesz, to ludzie cie nauczą! Grunt to ładnie wyglądać i doić!

  • gość 2019-05-14 12:03:08

    Napiszę coś do Tomka, anonimowo, bo imiennie wstyd się przyznać. Policja sklasyfikowała mnie jako "ofiarę przemocy domowej". Ja nie czuję się ofiarą, nie wiem, czy nią jestem, mnie się wydaje że nie jestem, jeśli już - to jakąś ofiarą losu, ofermą która zawsze dawała się innym wykorzystywać, a gdy sama znalazła się w trudnej sytuacji - to nikt nie to, że nie pomógł, ale nikt nie był w stanie pomóc, jedynie powoli wszyscy się odwrócili. Sprawca przemocy potrafił na każdym kroku dokonać takiego manewru , że wszystko i wszyscy obracali się przeciwko mnie, co automatycznie powodowało moją niechęć do nich. OBRZYDLIWA i nie do wytrzymania psychicznego matnia, szczególnie z udziałem jego rodziny i tego środowiska, w którym wyrósł. tego się nie da opisać. Ty jesteś pod opieką osób znających problematykę - ja ratowałam się przed stoczeniem w jakąś czeluść bez dna sama - myśleniem o oprawcy - jako o ofierze! Jeśli jestem ofiarą, to ofiarą Ofiary, która zamieniła się w swojego oprawcę - a tymi jego oprawcami było środowisko, ojciec i dyrektor trzymający szkołę w takiej dyscyplinie, jakby to był zakład karny ( taki komunistyczny- z torturami i nękaniem psychicznym)..Ja mam swoje życie za sobą, teraz martwię się, aby moje dzieci - też ofiary tego oprawcy, dobrego wujcia dla innych - nie zamieniły się w takich samych oprawców jak on. Ale chyba się zamieniają, proces ten zaczyna od skamieniałego serca, od utraty wrażliwości, od bezwzględności... aż do zaczynania zadawania ciosów - najpierw najbliższym, tym co pod ręką, a później ..... eh! Na wszystko, o czym mówisz czy piszesz patrzy wiele ofiar i każdy szczegół jest istotny, wiele wyjaśnia. Dlatego dołączam do wielu tych ludzi, którzy Ci dziękują za odwagę.

  • gość 2019-05-14 12:19:57

    @ gość 2019-05-14 12:03:08 "Napiszę coś do Tomka, anonimowo, bo imiennie wstyd się przyznać. Policja sklasyfikowała mnie jako "ofiarę przemocy domowej". ..." Napisz do Tomka nie anonimowo napisz w Imię prawdy czasu z której powstała prawda ekranu ! Napisz w "Imię Ojca i ..." Matki i ducha świętego dla duszpasterzy ks.zKórwySynów na ziemi tej ziemi

  • gość 2019-05-14 12:48:03

    Gościu z 2019-05-14 12:19:57 " " Napiszę do Tomka ... itd. " " sam se napisz, ja mam dość oprawców takich, ktorzy mówią mi, co mam powiedzieć, co zrobić, co napisać. Najczęściej śp. teściowa miała taki zwyczaj mówienia mi, co komu mam powiedzieć. Wal się!

  • gość 2019-05-14 12:57:30

    Pokropię ekran na wszelki wypadek - może to ten sam diabeł przez Ciebie Gościu przemawia???? APAGEEEEE SATANAAAASSS!!!!

  • gość 2019-05-14 13:01:10

    W ogóle to muszę zapytać, co tam u WAS w tej Łomży się dzieje???? Ostatnio pracowałam z jednym od Was łebkiem, ktory mi opowiadał, że jak kopnął jedną babę, to leciała parę metrów. czubek to był czy rzeczywiście takie kozaki tam u Was się trafiają? Dlatego nie tylko wstyd się imiennie wypowiadać, ale strach przede wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-05-14 13:25:12

    Napisz do Tomka nie anonimowo napisz jako owoc chrześcijańskiej kultury dający świadectwo o kulturze katolickiej ... napisz w I M I Ę prawdy czasu z której powstała prawda ekranu ! a jak nie to Wal się (?) Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że Policja sklasyfikowała wiele sprawców przemocy domowej jako "ofiarę przemocy domowej" ... niektórym własna matka dogadzała jak najgorsza teściowa podpuszczana przez ks.dobrodzieja co ma robić z (niechcianym) krnąbrnym dzieckiem ... które nie ma dla matki szacunku oczy wiście proboszcz nie powie WAL SIĘ proboszcz podpowie co robić gdzie się z tym "problemem" zgłosić sam wcześniejszej uprzedzi że ktoś przyjdzie z taką sprawą ks.dobrodziej dobry człowiek zna kogo trzeba podszepnie gdzie trzeba pomoże kobiecie ... jak sam diabeł co go na proboszcza wystawił i przeciw synowi i przeciw Ojcu ... pijakowi oczy wiście któremu też pomoże "duchowo" rzucając ostrzeżenie że w czerwonym boże siedzi wielu niewinnych tak jak ty .... widać wiele ofiar przemocy domowej sklasyfikowano jako sprawców łatwiej zrobić uczciwą obdukcję na siniaki "matki kościoła" niż na stan psychiczny ... mężczyzny poddanego wieloletniej przemocy psychicznej znęcaniu psychicznemu w środowisku matriarchatu wspieranego przez patriarchat (znasz jakieś grupy wsparcia dla mężczyzn z problemem przemocy domowe) tym bardziej jak w tle jest problem ks.pedofilii spychany do świętego a nietykalnego tabu "tajemnicy spowiedzi" w jakiej jest "poradnictwo" jak żyć by żyć dalej bez zgryzoty sumienia ... ofiary mogą mieć z tym jednak problem sprawcy raczeni nie jeśli nie mają "rozdwojenia" (jaźni)

  • gość 2019-05-14 13:41:25

    Napisz do Tomka nie anonimowo napisz w imię gAla anomima jak nie chcesz w imię chrzestJanina skoro i smutno i straszno się wypowiadać, się w imieniu w jakim cię ochrzcili .... przemocą ??? może zdjęcie w internecie zamieścili jak płakałaś jak po łbie lali ... religijnym wodolejstwem ???

  • gość 2019-05-14 13:56:38

    @ gość 2019-05-14 12:03:08 Napisz do Tomka nie anonimowo napisz ... napisz IN NOMINE DOMINI w imię Ojca... Jezusa skoro nie pasuje ci pisać we własnym (imieniu) interesie kapłani bardzo lubią jak ktoś (tak jak oni) przemawia we własnym imieniu oni tak jak ks.obrońcy autorytetu ks.pedofili uważają że tylko oni mają prawo przemawiać w imię prawdy ... w imię boże decydując o tym czy film jest godzien pochwalenia .... i "niech będzie pochwalony ..."

  • gość 2019-05-14 14:21:46

    @^@ Człowieku, coś tyle napisał!!!!! Nie mam czasu tyle siedzieć i czytać, może krocej napisz , o co chodzi? Moje wulgarne "wal" się to była odpowiedź na Twoje wulgarne zakończenie przed "Ziemi, tej ziemi! "Ja piszę jak równy do równego - ofiara do ofiary , chociaż mniejszą jestem ofiarą i nie do końca przekonaną , co do tego, że ofiarą! gdybym była biskupką - to na pewno bym zagrzmiała w kurii - odpowiednio głośno, ale niestety, to WY - społeczeństwo nie chcecie kobiet w roli duszpasterzy!!!!!

  • gość 2019-05-14 14:41:05

    Poza tym "wal" się jest przyzwoitsze niż używane publicznie przez redaktorki znanych portali: Puknij się" albo "Trzep się" ... trochę pochodź po świecie, rozejrzyj się - jacy ludzie i jakich słów używają..... Ja bywam w wielu miejscach i Twoje udawanie niewiniątka zbulwersowanego słowkiem "wal" się - mnie nie zmyli!!!!!!

  • gość 2019-05-14 15:04:09

    @ "WY - społeczeństwo nie chcecie kobiet w roli duszpasterzy!!!!!" you are in great error (Mt 22, 29-do nadal) nie znając źródła ... czystego (Du bist in einem großen schwarzen Arsch) i niech wam to "jednopłciowi" ks.poligloci wyjaśnią ;/ "pan" z wami..." jak z żydami przed sanchedrynem pan w znaczeniu (wulgaty) oczy wiście "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość+++++ - niezalogowany 2019-05-14 15:15:29

    Bracia i Siostry Umiłowani w chrystusie panu Módlmy się za Braci S. aby dając świadectwo prawdzie z własnej winy nie zostali "ukrzyżowani" "krzyżem cierpienia" niesionym przez Kościół broniących się przed atakami ... śmiechu ;? Chrystus panem(łac) ... powszednim bez niego cywilizacja (kultura życia) na ziemi tej ziemi matki JPII zginie z własnej prawej ręki vide Mt 5, 30-do nadal ...."Oto matka moja i moi bracia". Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! Was też powinny boleć! Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. Zbyt długo niszczono! Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć! lewicy

  • gość 2019-05-14 15:19:55

    Bracia Sekielscy mają już przetartą drogę! Jeśli ktoś będzie godzien laurów w tym ostatecznym zwycięstwie ze zbrodniarzami przybranymi niczym wilki w owcze skóry - w sutanny - to godzien będzie przede wszystkim postrach wszystkich zbrodniarzy komunistów, Adam Michnik!

  • gość 2019-05-14 15:22:30

    I - co najważniejsze - obecny rząd - szykujący sprawiedliwy wymiar 30 lat pozbawienia wolności dla osób dopuszczających się czynów pedofilskich.

  • gość++++++ - niezalogowany 2019-05-14 15:27:52

    Bracia i Siostry Umiłowani w chrystusie panu Módlmy się za Braci S. aby dając świadectwo prawdzie tej prawdzie z własnej nie przymuszonej winy nie zostali "ukrzyżowani" "krzyżem cierpienia" niesionym przez Kościół ks.zKórwySynów (vide Rdz. 3 15-do nadal) broniących się przed atakami ... takie cudzołożna Matka Kościół ma zajebiste C U R V A (wł)STOSUNKI z Bogiem i takie ma Prawe C U R V A(wł)POTOMSTWO ... dla którego ołtarz im droższy tym świętszy

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-14 15:32:12

    gość 2019-05-14 15:19:55 jakby na to nie patrzeć komunizm Jest przedwieczny jak król żydowski w komunizmie jest ziarno prawdy znienawidzonej przez "rodziny katyńskie" uległe feudalnej myśli przewodniej swoich c u r v a(wł)prawych pasterzy naznaczonych prawoskrętną skoliozą kręgosłupa duchownego

  • gość 2019-05-14 15:32:47

    Ty jakby w malignie? Do Ciebie nic nie dociera. dasz radę jeszcze ocknąć się czy już za późno?

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-14 15:39:58

    gość 2019-05-14 15:32:47 Czyż w malignie powstał święty "dzienniczek" "chrześcijan" na modlitwie gorliwych jak poganie... modlących się o miłosierdzie wobec komuchów post factum lewaków ?

  • gość 2019-05-14 15:41:52

    Dzięki Bogu, nie ! :)

  • gość++++ - niezalogowany 2019-05-14 16:03:54

    @ gość 2019-05-14 15:41:52 "Dzięki Bogu, nie ! :)" o i to jest postawa godna "prawdziwego chrześcijanina" gdyż jak powiedział arcybiskup Michalik (wychowanek i wykładowca WSD w Łomży) prawdziwy chrześcijanin nie może być smutny ks.arcykapłan lider św.logiki "ksobnego wychowu" powiedział to na rekolekcjach dla dzieci i młodzieży na te rekolekcje oddelegowanej ze szkoły ... Ks.ArcyPasterz tej zbieraniny z rożnych szkół mówił dalej wyciągając daleko idące wnioski dając dzieciom do zrozumienia by odsuwały się by się nie przyjaźniły z tymi którzy są smutni bo oni nie są chrześcijanami ... Jako że "Ono Lgnie" "Ono szuka" ... zagubiłem się pod Krzyżem Świętym i nadziwić się nie mogę że Jezus "skrzywiony" "niezadowolony z życia" smutny - mało powiedziane - całą depresję kultury na nim widać smutas zbolały .... Jezus nie jest prawdziwym Chrześcijaninem ... (uważaj - ks.Michalik przestrzegał przed takimi ... żebyś nie dał się wciągnąć )

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-14 16:13:10

    Ks.ArcyPasterz tej zbieraniny "z rożnych źródeł" mówił ... dalej ... jak wyżej

  • gość 2019-05-14 19:00:32

    To chyba nie tak... Zresztą nie wiem. Problem pedofilii dopiero w sumie od niedawna zaczął być nagłaśniany, zaczęto o tym cokolwiek mówić. Ja należę do pokolenia, które wiedziało, że coś takiego istnieje, ale nie wiedzieliśmy dokładnie, co to jest. Jako dorośli ludzie w wielu środowiskach jesteśmy zbulwersowani i myślimy, że to dotyczy gdzieś tam daleko kogoś, a jeśli - jak w przypadku Grądów - okaże się, że wcale nie daleko i nie kogoś , tylko nas tu i teraz - to wszyscy są w szoku. od jakiegoś czasu, gdy Tomek już był dorosłym chłopcem , pobąkiwano to i tamto, ale na wsiach, w małych miejscowościach, gdzie ludzie przyzwyczajeni są do tego, że rozchodzą się często jakieś nieprawdziwe o kimś potwarze, z zawiści,z chorobliwych insynuacji, na złość komuś itp. wielu do tych plotek nie przywiązuje uwagi. Kiedy okaże się, że to nie plotki, a prawda, dalej trudno w to uwierzyć. Czujność została wzmożona, nawet w rodzinach. Niejedna matka zadaje sobie pytanie - a co, jeśli i moje dziecko zostało skrzywdzone? Niekoniecznie przez księdza, ale np. przez starszego kolegę albo jakiegoś wujka? Cierpi, nic nie mówi.. Tomek spanikował, kiedy zauważył, że podobna krzywda może stać się jego bratu. Co ma zrobić matka, kiedy podejrzewa swojego męża, że coś musiał krzywdzącego dziecku robić, a dziecko dorosłe zachowuje się tragicznie, ale do niczego na pewno się nie przyzna? Co ma zrobić matka???? Przecież nie przeniesie tego gada w inne miejsce - w innym miejscu będzie komuś innemu zagrażał...Ostrzegać wszystkich przed nim? A jeśli to nieprawda, nie jest winny, niczego nie zrobił? Tak właściwie to dopiero po tym filmie o Tomku nabieramy świadomości, jak to jest złożony problem i właściwie może dotyczyć każdego :(

  • gość 2019-05-14 19:06:23

    Prawdę mówiąc - ja sklasyfikowana przez policję jako ofiara - napomknęłam rodzinie męża o swoich rozterkach przy okazji dyskusji nt. filmu braci Sekielskich. Nie, nie, to niemożliwe.... Miałam wrażenie, że później jeszcze więcej przychylności i serdeczności okazywali temu mojemu oprawcy - jakby chcieli mi pokazać, że to ze mną jest coś nie tak, że jemu współczują. Być może to tylko moje przewrażliwienie - ale, jednak ... mimo podejrzeń, jestem w kropce.

  • +++ - niezalogowany 2019-05-14 21:07:33

    "Czujność została wzmożona, nawet w rodzinach. Niejedna matka zadaje sobie pytanie - a co, jeśli i moje dziecko zostało skrzywdzone?" ...do kogo ta mowa ? w Łomży nie jedna matka zrobi to co Ks.Stefanek (wypnie się na własne dziecko) napierdalając zdrowaśki w intencji "adopcji duchowej" ... a czerstwy ks.*** z radia N... takiemu "przypadkowi" powie "to idź na policję" a policja ... zrobi to co jej ks.Kapelan "posłucha" i nie pomoże nie licząc takiej oto pomocy że "posłucha" bo "wygadać się" to pomaga pokrzywdzonym ... bo ich "tabelki" taki zestaw pytań zamkniętych nie przystają do rzeczywistości a to "wysłuchanie" to taka pomoc jak ta "adopcja duchowa" głodujących na przykład BÓG ZAPŁAĆ + + + ks.Stefanek stary ***u potrafisz powiedzieć se żartem na 8 marca "my kobiety musimy trzymać się razem" a nie potrafisz przez XX LAT przejść X kilometrów do ofiary ks.pedofila z parafii katedralnej ....przy twojej Katedrze ....Morze ... pozostaje ci przed sądem ostatecznym zwieńczyć dzieło starej i nowej ewangelizacji i odciąć sobie palec wskazujący prawej reki która jest ci powodem do grzechu wskazującego na trwanie w grzechu (śmiertelnym) przeciw duchowi bożemu (vide Mt 5, 30-do nadal) ....Oto "matka" moja i moi bracia ecce twoja C U R V A(wł)Parafialna Rodzina która diabła ma za ojca J 8, 44-32/31 i pierdole cały wasz krzyżacki PaT i pije wino z Chrystusem na pohybel biskupom ks.judaszom z całym dobrodziejstwem inwentarza "apostolstwa trzeźwości" trzeźwych jak (biblijna) świnia orwellowska taka gadzina rządna oddawania krwi z Chrystusem "i jeszcze" rządna życia z pasją (łac. passio - cierpienie, męka) a powołaniem do życia w rodzinie z Chrystusem nie jest cierpienie ono jest konsekwencją braku przy świątymi ludzi dobrej (wolnej) woli ... a cóż to znaczy dobra wola ... w zakłamanym kościele z zamiłowaniem powtarzających "wszyscy jesteśmy grzesznikami" i im większy ks.zKórwySyn tym większa radość z tego powtarzania ?

  • gość 2019-05-14 21:24:00

    Dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie - jeśli jeszcze mogę, to zapytam Ciebie - dlaczego b. często cały bunt - czy jak to nazwać - ta wina spada na matkę? Czym zawiniły matki, że je tak obrażacie, winicie, nienawidzicie ?

  • gość 2019-05-14 21:26:30

    Jako matka - czuję się niekiedy jak suka, na którą wszyscy leją pomyje....

  • gość 2019-05-14 21:28:18

    ....a wtedy szczekam, poharatałambym ich wszystkich w strzępy! verhairatet - czy już zgermanizowana jestem?

  • gość 2019-05-14 21:37:08

    @ gość 2019-05-14 19:06:23 Prawdę mówiąc - może ks.Stefanek w Głosie swoim katolickim wyjaśni jak to jest że w Łomży ks.pedofil seryjny jednak roku pańskiego 2017 zostaje odznaczony tytułem kapelana jego świątobliwości papieża Franciszka walczącego z ks.pedofilią ?... jak don chichot z wiatrakami morze nawet się wyjaśni jak ministrant "się zagapił" przy kościele dekanalnym tegoż ks.Dobrodzieja i wpadł pod samochód ... większy niż osobowy

  • gość 2019-05-14 21:53:42

    To ja ten gość Prawdę mówiąc - właśnie jestem po kolejnej awanturze z pijanym mężem.... Syn też wyskoczył do mnie, że to ja winna, że to ja wszystko nakręcam... Tak że ani biskup, ani kapelan papieski - ani nikt mi nie wyjaśni, dlaczego tak jest ... Sam Bóg? Chyba pochyle głowę, powiem "moja wina" i odpuszczę sobie to szarpanie się. Za stara jestem, młodzi niech walczą.

  • gość 2019-05-14 21:57:40

    gość 2019-05-14 21:28:18 "nasi Ojcowie" i ich Matki .... Kapłani marginalizując pozycję ojca własnych dzieci stworzyli istny trójkącik jak na początku rodzaju ludzkiego kiedy szmaciarz z drzewa swojej hierarchii wartości wystąpił w roli ojca duchownego matki pierwszych ludzi pokalanych owocem zakazanym wyssanym z mlekiem matki rodzaju ludzkiego i tak szata/n wszedł rodzicom do łóżka od pierwszego śniadania do ostatniej kolacji ... marginalizując rolę ojca rodziny który pozwalał by uległa duchownym bestia się rozbestwiła pastwiąc się nad dziećmi gorszego sortu

  • gość 2019-05-14 22:16:58

    hańba biskupa ma tyle odsłon ile ma sakramentów a największy z nich to sakrament miłości ;/ ... wszak Ks.Jezus ustanowił tyle sakramentów a nie ustanowił sakramentu miłości ... możemy się domyślać cudem graniczącym z pewnością co miał na myśli najstarszy znany ludzkości rękopis Mr.Jezusa którego nie ma w księgarniach ... teologicznych oczy wiście zawierających wagony makulatury wyjaśniającej co znaczy ten najświętszy sakrament który adorują "nasi ojcowie i nasze matki"

  • gość 2019-05-14 22:20:02

    To znów ja - ten gość z 2019-05-14 21:28:18... Wyjaśnienie, które podałeś - to raczej ewidentna marginalizacja matki , jako tej, która podaje do skosztowania także zakazany owoc. Mit obrazkowy z przedwiecznych czasów (wtedy nie mówiono przecież językiem współczesnych fizyków) ... Kobieta w tym micie to jakaś tuba pomiędzy kuszącym a kuszonym, poprzez którą przepływa - niektórzy mówią, że figa, inni - że jabłko. W każdym razie coś zakazanego. Trójkąt to Bóg, Adam i Kusiciel ... gdyby Adam był bytem doskonałym, nie przyjąłby owego owocu - kazałby kobiecie oddać diabłu, niech idzie z tym w czorty! . Bytem doskonałym nie był, więc dał się namówić. Kobieta w tych Waszych (męsko-chrześcijańskich) trójkątach - to taka przynieś podaj pozamiataj albo w najlepszym przypadku - leż i pachnij, aby się jako paprotka godnie prezentować przy trójkącie.

  • gość 2019-05-14 22:39:57

    Kobieta w tych Waszych (męsko-chrześcijańskich) trójkątach - to taka przynieś podaj pozamiataj albo w najlepszym przypadku - leż i pachnij, aby się jako paprotka godnie prezentować przy trójkącie.... Na Jasnej Górze nad całą posesją Ojców płodnych w najwyższe dobro ... któremu jak Królowej angielskiej tęcza nie przystoi bo to profanacja Matriarchatu lepszego sortu ja z takim matriarchatem ledwo żyję i rozważam cele umacniającego go Patriarchatu uczonego w piśmie t_uczonego w prawie do wykorzystywania cudzych dzieci którym matka ojczyzna matka kościół (no i to jej religijne zKórwySyństwo) zastępuje ojcowiznę ... kulturą "martwej ręki" a nie po to Jezus wskrzesza i ożywia umartwionych na modlitwie przy majowym by z matki duchowni robili debila a z dzieci kaleki życiowe ... dziedziczące religijne umacnianą nędzę

  • gość 2019-05-14 22:40:44

    *jędzę

  • gość 2019-05-15 05:10:09

    No proszę, to ja usługuję (piorę, zmywam, gotuję, troszczę się, pilnuję porządku, aż mnie szlag niekiedy trafia) takim, którzy też ze mną ledwo wytrzymują...Ledwo wytrzymują, a idą do mnie cały czas jeden z drugim, to mu zrób to, to pomóż tamto i tak w nieskończoność...Fakt - inaczej mnie - matkę - nazwać nie można jak debilem. Mówisz, że to duchowni ze mnie takiego debila na usługi najbliższych i dalszych bliźnich w zamian za pomyje zrobili? Te debile, których znam osobiście , którzy potrafią z kogoś zrobić debila - twierdzą, że nie duchowni, duchownych mają za swoich pachołków, a LUDZIE. Ludzie - uważający siebie za elitę, a elitą z racji swego upośledzenia intelektualnego być nie mogący - posługują się kościołem i Bogiem jako przykrywką swoich perfidnych uczynków - a ludźmi (w kontekście użyywanych przez nich wyrażeń typu - ludzie mówili, ludzie nauczą, tylko ciii, bo co powiedzą ludzie, itp.)( w wymiarze politycznym ludzie=Polacy) więc tymi "ludźmi" jako własną urojoną siłą, narzędziem, którym można posługiwać się do swoich celów. To jest właśnie ta wiocha, która w każdych okolicznościach - bez względu kto rządzi i w co się wierzy - wierzy w MAMONĘ i dla mamony zrobi wszystko...........

  • gość 2019-05-15 05:33:00

    Powyższy schemat nakreśliłam z punktu widzenia mojego - czyli matki- debila, ofiary, na którą tzw. ludzie leją pomyje.Nie jestem święta - odlewam w chwilach najwyższej goryczy na różne pindy i pokraki! Najwidoczniej coś w tych ludziach, w nas jakaś niezaspokojona potrzeba MATKI istnieje: Matki Świętej, której można się wyżalić, przytulić, znaleźć choć na chwilę ukojenie, ale też potrzeba matki takiej, na której można się wyżyć za wszystkie swoje niezaspokojone potrzeby albo za swoje krzywdy! Ale jest mnóstwo takich jak TY - żeby zadać komuś ból, mścić się na najsłabszych - robiąc takie świństwo, które zaboli obie strony i obie strony odwróci przeciwko sobie.

  • gość 2019-05-15 05:35:24

    To jest patriarchat - bo motorem działań w tych walkach bab na pomyje - są zwykle mężczyźni lub ich mamy!

  • gość 2019-05-15 05:58:54

    Film Sekielskich też ma boleć, jak zapowiedział jeden z autorów ... dlaczego ci zadający ciosy uważają, że coś ma boleć? Sadyści? Jeśli sadystów nikt nie powstrzyma, to mogą stracić opamiętanie i walić ciosy na oślep - w każdego! Albo inni będą kamieniować pod ich osłoną, jaką stworzyli stwarzając dogodny obszar do zadawania ciosów.

  • gość 2019-05-15 06:23:21

    Nawiasem mówiąc - do komunii świętej nie chodzę, za dużo mam jadu w sobie i także na te pełne jadu mordy przyjmujące komunię świętą patrzeć nie mogę! Jad swój wylewam tutaj - pod HAŃBĄ BISKUPÓW - żadnemu zapyzialcowi żerującemu na ofiarach grzechów swoich nie wyjawię. Albo więc Kościół pozbędzie się tych zapyzialców- nauczy ich pokory, albo będzie miał coraz mniej wiernych.

  • gość 2019-05-15 06:27:24

    Trzecie albo: albo będzie miał tych wiernych swoich samych takich zakłamanych i jadowitych, których cały świat nienawidzi.

  • gość 2019-05-15 07:06:03

    Nie ja jedna, starsza już kobieta, mająca swoje życie za sobą - psychicznie poradzić sobie nie mogę z tym, co robi środowisko ludzi uważających siebie za wyznawców JEZUSA. Niektórzy popadają w depresję, odbierają sobie życie, popadają w nerwice, nałogi - a karawana sunie dalej! Jeśli my - dorośli nie radzimy sobie z tym bagnem, to jak mają poradzić małe dzieci , młodzi ludzie. Jak?

  • gość 2019-05-15 07:38:48

    @"Powyższy schemat nakreśliłam z punktu widzenia mojego - czyli matki- debila," - ofiary tak się zapętla KUL_t_ura głoszenia "gówno prawdy" która (takie uproszczenie) konstytuuje macierzyństwo ta "nasza" kultura nie istnieje bez ofiary bez ofiar bez cierpienia bez rzycia z "passio(łać) spoiwem tej kul_t_ury jest oczywiście system wierzeń (jego twórcy i strażnicy) zabezpieczający interes hierarchii (wartości) "przywódców stada" film ma boleć ból jest dobry jak boli to znaczy-że żyjesz że nie jesteś trupem ... wychodzisz z lochu na świeże powietrze to oczy bolą ... ale ból mija

  • gość 2019-05-15 08:37:06

    tulące się do krzyża cierpienia Córki rzymsko katolickie sumiennie "płaczcie nad sobą i nad dziećmi swoimi ..." kul tury zapętlonej przy tym swoim patriarchacie "Boga - Ojca" pasterzy "uczonych w piśmie" skazanymi na rodzenie w bólu i życie w nadzieii ... matce owiec "... na wieki wieków amen"

  • gość 2019-05-15 08:56:12

    Słowo : "zapętlać" pasuje do tego, co odczuwam, usłyszałam też opinię, że zostałam "osaczona" .... ale cały czas odczuwam to "zapętlenie" i "osaczenie" jako naciski innych: rodziny, środowiska, państwa, abym ja, jako matka i żona zrobiła coś z tymi dwoma terrorystami , że to mój psi obowiązek i - nieważne czy moja wina, czy nie - mam coś zrobić, aby tacy nie byli, aby przestali terroryzować innych . Czuję się tak, jakby każdy z tych - zadających ciosy - boksował mnie dotąd, aż osaczy , zapętli, zapędzi do kąta - bym wreszcie coś zrobiła!!!!!!! Tylko cooooo???? Jak?????????

  • gość 2019-05-15 09:10:24

    Co do filmu - mam taki nawyk wyniesiony ze studiów, że zanim poświęcę swój czas na przeczytanie czegoś lub obejrzenie - to najpierw staram się bliżej przyjrzeć autorowi. Jeszcze się nie przyjrzałam.

  • gość 2019-05-15 09:23:00

    Na jego stronie ktoś wykopuje takich jak ja, więc nie z profilu będę mu się starała przyjrzeć, może gdzieś indziej jakieś wtyczki znajdę.

  • gość 2019-05-15 10:48:51

    Słowo : "zapętlać" pasuje do tego, co... na początku było słowo (taki aksjomat pojęciowy) a słowo było (taka aksjomatyka) u dwulicowego ks.Szmaciarza co się z pasją ubrał w dwie suknie mamiącego dualizmem krzyża cierpienia z Hymnem o Miłości tak powstał Terroryzm (urojony) czytam Konflikt (wartości jak komu pasuje konflikt danych) święta wojna "męczenników" za ... za (taki tischneryzm) "gówno prawdę" (s k u t e k ) w tej tradycji krypto chrześcijańskiej post factum post chrześcijańskiej czytam katolickiej taka KUL_t_urraaaa się ciągnie z "wodolejstwem" od pojawienia się "pasterzy" "ewangelizacji narodów" wniesiona psim "aportem" przy "chrzcie polski" reszta co nie gówno prawda to siki ... "św.weroniki" (takie relikwie pierwszego stopnia)... dlatego tyle hipokryzji i ludzi olewających ... prawdę (przyczynę pierwszą) czasem dla Świętego .... spokoju by ten spokój mieć na zawołanie ... "santo subito" "...na wieki wieków amen" ... tulące się do krzyża cierpienia Córki rzymsko katolickie sumiennie "płaczcie nad sobą i nad dziećmi swoimi ..." kul_t_ury zapętlonej przy tym swoim patriarchacie "Ojca" (vide J 8, 44-do nadal) pasterzy "uczonych w piśmie" ... skazanymi na religijne "JAŻMO" rodzenia i życia "w bólu i nadzieii" ... matce ... owiec ... t-uczeni w kanonicznej poprawności "języka poliglotów" zapętlonych w logice teologii zniewolenia "poprawcie mnie jak się mylę" "... na wieki wieków amen" wychodząc na prostą teologii wyzwo lenia zakazanej staraniem JPawła 2-ego

  • gość 2019-05-15 11:35:57

    Poprawię : były dwa początki - tego, czy równoległe, czy raczej jednoznaczne - nie wiem, nie znam teologii. Jeden to : " Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię" i drugi "Na początku było Słowo" ... a nade wszystko Duch Boży unosił się nad wodami! Troistość!.... Zwolennicy teologii wyzwolenia to ci, którzy wołali : uwolnić Barabasza! Barabasz nie zmartwychwstał, więc (to jakieś takie komunistyczne, podstępna i nachalna podmiana) z Jezusa chcą zrobić Barabasza rewolucjonistę.... tacy krwiopijcy! pojący się samym widokiem krwi. To jest coś okropnego, ale istnieją tacy ludzie, jeden znajomy skarany już zdaje się na dożywocie, wyznał kiedyś, gdy był jeszcze na wolności , że kiedy budzi się w nim agresja, musi bić kogoś dotąd, aż zobaczy krew, aż zmiażdży kogoś do widoku krwi. Dlaczego? Coś z psychiką nie halo?

  • gość Mt 17, 7 - niezalogowany 2019-05-15 12:40:31

    Zwolennicy teologii wyzwolenia to ci, którzy wołali : (J 8, 32) ci który mówili DEUS CARITAS EST (takie zwodnicze uproszczenie) a właściwie nie jest tak jak jest postrzegany przez pasterzy starego i nowego przymierza tak samo mądrych czytam dobrych gdyż sprowadzili ową "miłość" (owe źródło miłości) na właściwy sobie poziom i pokonali doświadczeniem owiec latających im koło dupy (nieczystości) gdyż powtarzając nieznane przez nieznane przez całe wieki "z gęby dupę zrobili" tymczasem w księdze przejścia czytam wyjścia z ... ku... paschalnemu powtórzeniu prawa "Ojca" odrywającego LUD od "Domu Niewoli" wyraźnie widać że Łaska i Pokój z jakim zmierza Paweł drugi święty tak samo jak Paweł pierwszy nie pochodzi od Ojca Jezusa który nie przyszedł (Mt 10, 34-do nadal vide Rdz. 3, 15 -"... na wieki wieków amen") źródłem miłości źródłem czystości (taka cnota taka dziewicza wartość matki) jest trwanie w prawdzie nie w wierze ... gorliwych na modlitwie jak poganie umartwionych na modlitwie jak barany nad którymi pastwią się ks.krwiopijcy rzucający mięchem ... patriotyzmu takie mięcho armatnie barabaszowego wyznania wiary Bóg Honor i ... *** ks.*** np. taki skorumpowany egzorcysta i .. z duchem swoim pieszczący się w służbach mundurkowych ... Pan z wami ... ks.kapelani czasu apokalipsy " Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" (A) "Jeśli wasza światłość, wiedza, nauka, mądrość prowadzi do uczynków dobrych, wówczas pochodzi z miłości. Jeśli jest użyta na mnożenie zła, nie jest ani światłością, ani nauką, ani prawdą, ani miłością." (B) Pwt 5, 9 także "lękajcie się" ks.bałwany rzeźbiące w skale swoją wizje "piotra" i "pawła" i niech ten wasz (bałwochwalczy) kefas szlag tarafi a ks.Popiela upokorzy razem z urojonym miłosierdziem "jak bóg przykazał" APAGE ks.Szatanki brudzące komunię eucharystię brudzące źródło tego że Chrystus panem(łac) kurawa wasza mać ... lewacki język jest piękny to jednak Jest język żywego słowa znienawidzony przez "uczonych w piśmie" literatury pięknej a nadobnej liturgicznych bufonów którym to nie pasuje do wystroju ustroju tego ich curva(wł)sacrum którym profanują życie Boże na ziemi tej ziemi nie tylko życie Jezusa który na krzyżu przy "liturgii słowa" wisi na krzyżu i nie jęczy nie śmierdzi nie kapie odpadającymi strupami ... ale błyszczy jak literatura piękna intronizowana wypasioną okładką błuscząc jak pro forma kultu kultury zł_o_tego cielca ... takie "ciało boże" ks.bałwochwalców w których Mojżesz jebnął KEFASEM wkurwiony trzaskając dekalogiem ... taka PETROLOGIA z "bArki" Piotrowego przymierza do jakiego Paweł się przyssał jak wsza do słupa ... i krzyczy "płyniemy" ... paweł "mesjasz" ks.krwiopijców

  • gość 2019-05-15 17:54:51

    No dobrze, dokończę ten swój wątek bycia ofiarą - może komuś do czegoś dobrego sie przyda. Otóż od prawie 10 lat mam swój profil na facebooku i nigdy nie miałam żadnych problemów. odkąd weszłam na stronę pana Sekielskiegoi napisałam komentarz pod filmem oraz wdałam się z kimś w rozmowę - następnego dnia nie mogłam się zalogować, otrzymałam informację, że na moim koncie działy się podejrzane rzeczy. Zgodnie z zaleceniem zmieniłam hasło. Dziś otrzymałam wiadomość, że moje konto zostało zablokowane ze względów bezpieczeństwa, ponieważ ktoś chciał je użyć do czegoś, co jest przestępczością w sieci. Jeśli nie jestem odosobnionym przypadkiem - to dzieje się coś złego. Moja złość za taką czyjąś podłość obraca się przeciwko autorowi strony, ale z drugiej właśnie strony - myślę, że może ktoś na większą skalę robi podobne perfidne działania, aby przeciwko temu autorowi skierować niechęć użytkowników sieci. Nie wiem. Jeśli to w ogóle jest istotne, to może komuś przyda się w schwytaniu tych prawdziwych gwałcicieli ludzi w sieci!

  • +++ - niezalogowany 2019-05-15 18:17:25

    MAPA pokazana w sejmie TO HAŃBA BISKUPA (Łomżyńskiego) nie jednego na tej Kościelnej Prowincji dbającego o dobry wizerunek swojej świętej rodziny wiernych sobie zakłamanych swojej rodziny świętej jak świata krowa taka ks.zawalidroga na drodze Jezus przez którą postęp na drodze jest utrudniony i wielu zmęczonych "kopaniem się z koniem" rezygnuje z zablokowanego kierunku życia ... jak bóg przykazał ... ks.Stefanek "szukajcie a ..." otworzą wam "pukajcie a ..." z_NajDzie_cie ... nie trzeba być ks.profesorem żeby słowo boże rozumieć jak Maryja pisząca w historii swoje magnificat ... ks.profesorem trzeba być by tak to wykładać aby inni nie zrozumieli słowa bożego ... w całości by się im te puzzle nie poskładały w całokształt pokazujący waszą c u r v a(wł)sakralną naturę ... wilków zakutych w pawłową zbroję z hymnem o miłości dbających o owczy wizerunek

  • gość 2019-05-16 09:26:24

    To, o czym piszesz, to jest patologia- skrawek, odłamek całości, który dla dobra wizerunku odrzuca się, podrzuca gdzieś dalej, a pozbywszy się, można odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że wreszcie święty spokój, niech z tym "odłamkiem" ktoś inny się męczy. A ofiary? Niejeden nie przez taką katorgę przeszedł i sobie poradził - tak myślą cynicy, którzy też są ofiarami, ale dbają o swój wizerunek - bo jak Ty wyglądasz !!?? ogarnij się!!! Nie raź w oczy!!!! Skupienie się na tym skrawku - na tej patologi - na odłamku - to naturalizm, bardzo pomocny przy kształtowaniu realistycznego obrazu rzeczywistości , ale tylko wtedy, gdy nie traci się z tym realistycznym, nie będącym patologią , obrazem kontaktu!

  • gość 2019-05-16 19:30:21

    "Połącz się z innymi i ze swoim duchowym ja. Kochaj prawdę, którą znajdziesz w innych sercach, i zawsze słuchaj głosu prawdy we własnym sercu. Bądź tak uczciwy, uczciwy, pozytywny i kreatywny, jak potrafisz, we wszystkich swoich myślach, mowie i działaniach. Serce naszego rodzaju ludzkiego jest tolerancyjne, kooperatywne, opiekuńcze i odważne. To właśnie byliśmy w pierwszych 100 000 lat naszej ewolucji kulturalnej i to jest to, co wciąż znajdujemy się w naszym wspólnym człowieczeństwie. A kiedy szanujesz prawdę innych i podążasz za własnym sercem, chodzisz w świetle, którym się stajesz." Roberts Gregory David

Dodajesz jako: |