Reklama

Podłomżyńskie Koziki z drogą powiatową po przebudowie [VIDEO i FOTO]

12/01/2022 15:36

1 km przebudowanej drogi kosztował 1,3 mln zł. Oficjalnie otwarta została droga powiatowa łącząca Koziki w gminie Śniadowo z drogą wojewódzką 677.

W środę (12.01), po przebudowie, otwarta została droga powiatowa prowadząca do Kozik (gmina Śniadowo). To 1-kilometrowy odcinek o szerokości 6 m, który łączy Koziki z drogą wojewódzką 677. 

- Droga była bardzo zdegradowana. Wymagała remontu, stąd też wspólne działania z samorządem powiatu łomżyńskiego, aby doprowadzić do jej remontu. Uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat łomżyński podjął się jej realizacji. W ramach współpracy z powiatem łomżyńskim wsparliśmy to przedsięwzięcie kwotą 330 tys. zł i dziś możemy się cieszyć z efektów tej przebudowy. Nie jest to pierwsza droga, którą wspólnie przebudowujemy. Potrzeb mamy jeszcze oczywiście sporo, nie mniej jednak każdy przebudowany odcinek drogi w gminie cieszy - mówi Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo. 

Reklama

Chodzi o trasę, która dopiero po ponad 20 latach doczekała się generalnego remontu.

- Ta droga wcześniej była budowana 24 lata temu. Wtedy ja byłem wójtem gminy Śniadowo. Nie było jeszcze powiatów. To była droga wojewódzka. Mieliśmy sytuację taką, że PKS zagroził przerwaniem komunikacji na tej trasie między Kozikami a Łomżą. Z dotacją wojewody łomżyńskiego udało się tą drogę wtedy wyremontować - wspomina starosta łomżyński Lech Szabłowski - Dzisiaj otwieramy nowo przebudowaną drogę w takiej nowej technologii MCE, czyli mineralno-cementowo-emulsyjna - dodaje. 

Reklama

Inwestycja kosztowała 1 mln 311 tys. zł 660 tys. zł stanowiła dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Teraz samorząd liczy na to, że uda się przywrócić przystanek kolejowy w Kozikach. Jego rewitalizację zapowiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

- Dobra wiadomość dla mieszkańców Kozik, dlatego że remontujemy, rewitalizujemy również, na razie planujemy tę rewitalizację kolei między Łomżą, Śniadowem a Białymstokiem. Będzie przywrócony ruch pasażerski Łomża-Białystok i Łomża-Warszawa.

Jednocześnie, w rozmowie z nami, Marek Olbryś przyznał, że urząd marszałkowski zna już kosztorys tego przedsięwzięcia. Nie wiadomo natomiast kiedy ruszy jego realizacja.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości