Pogoda w święta nas nie rozpieści. Najbliższe dni mają być jesienne, czyli deszczowe i szarobure. Na śnieg raczej nie mamy co liczyć, choć zaczęła się już kalendarzowa zima.
Cały tydzień ma być pochmurny. Według prognoz synoptyków, w poniedziałek możemy spodziewać się słabych opadów deszczu i temperatury sięgającej 7 stopni Celsjusza.
Podobnie będzie we wtorek (Wigilia). Duże zachmurzenie przyniesie słabe opady deszczu, a słupki rtęci wskażą 5 kresek powyżej zera. W środę (Boże Narodzenie) termometry powinny pokazać 4 stopnie na plusie, jednak jest szansa, że nie będą towarzyszyły nam opady. W czwartek (drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia) słabe opady mogą pojawić się ponownie. Temperatura będzie taka sama jak dzień wcześniej, ale jest szansa, że momentami zobaczymy Słońce.
Po Świętach możemy spodziewać się niewielkiego ochłodzenia. W najbliższy piątek słabe opady deszczu mogą zamienić się w przelotne opady deszczu ze śniegiem, a już w sobotę w przelotne opady śniegu. Temperatura spadnie bliżej zera, jednak lekkie przymrozki pojawią się prawdopodobnie tylko nocą.