Reklama

Policja: Kontrola przestrzegania obostrzeń będzie priorytetem każdego funkcjonariusza

26/03/2021 12:18

– Działania służb państwowych wobec osób, które wyłamują się z solidarności społecznej, którym brakuje wyobraźni i odpowiedzialności za innych, będą bardzo stanowcze - mówił podczas dzisiejszej (26.03) konferencji prasowej szef MSWiA Mariusz Kamiński. Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach i tygodniach kontrola przestrzegania obostrzeń będzie priorytetem każdego funkcjonariusza.

Minister Kamiński uważa, że najbliższe dni, tygodnie będą kluczowe i decydujące o rozwoju pandemii w Polsce. Konieczne jest w tym kontekście przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek i zasad zachowania dystansu społecznego.

– Zasady dyscypliny społecznej są niezbędne. To proste zasady, każdy może je realizować we własnym interesie, ale musi też pamiętać o swoim obowiązku wobec innych obywateli, bo przez swoją nieodpowiedzialność może narazić innych na chorobę – podkreślił szef MSWiA.  – Razem, działając wspólnie, solidarnie damy radę pandemii. Są ku temu realne podstawy i realne perspektywy.

Reklama

Kontrola przestrzegania obostrzeń priorytetem każdego funkcjonariusza policji

– Chcę zapowiedzieć, że w najbliższych dniach i tygodniach kontrola przestrzegania obostrzeń będzie priorytetem każdego funkcjonariusza Policji – powiedział  gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Przestrzegania obostrzeń ma pilnować łącznie 20 tys. funkcjonariuszy.  Wzmożone kontrole wiążą się również z karami. Z informacji podanych przez Wydział Prasowy MSWiA wynika, że na przestrzeni ostatnich tygodni i miesięcy średnia dobowa liczba osób, które były rozliczane za brak maseczek to ok. 2,5 tys., natomiast tylko minionej doby było to blisko 9 tys. osób.

Reklama

– Chcę podkreślić, że nie chodzi nam o wyścig danych statystycznych. Nie chodzi o liczbę mandatów czy wniosków o ukaranie do sądu. Bylibyśmy zadowoleni, gdyby powodów do tego nie było – wyjaśnił komendant główny Policji.

Z apelem o odpowiedzialność w okresie Świąt Wielkanocnych zwrócił się również Krzysztof Saczka, główny inspektor sanitarny.

– Sytuacja epidemiologiczna jest niezwykle trudna, poziomy zakażeń sięgające 35 tys. są dużym obciążeniem dla ochrony zdrowia, niosąc ryzyko dla nas wszystkich – podkreślił. – Inspekcja Sanitarna nie walczy ze społeczeństwem, walczy z pandemią. Apelujemy o przestrzeganie zasad – powiedział główny inspektor sanitarny.

Reklama

Przypomnijmy, że od jutra na terenie całej Polski będą obowiązywały nowe obostrzenia. Szczegóły:

Dziś w Polsce potwierdzono 35 143 nowe przypadki koronawirusa:

fot. MSWiA

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości