Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który 17 grudnia poprzedzi organizowaną na Starym Rynku Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną, pojawi się wyjątkowe stoisko, na którym Pomocnicy Mikołaja zbierać będą datki na świąteczne prezenty dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży.
Świąteczną zbiórkę organizują znana z wcześniejszych projektów charytatywnych Sandra Andryszczyk wraz z Magdaleną Kołodziejek, a swoim patronatem objął akcję prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Celem jest zebranie pieniędzy na zakupienie prezentów świątecznych dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży.
- Jest tam jedno dziecko chore na raka i 20 innych dzieci. Chcemy im dać trochę radości - tłumaczy Sandra.
Nie będzie to jednak typowa zbiórka datków, bo każdy ofiarodawca otrzyma coś w zamian. Wzorem akcji "Łomża piecze ciasta dla Krystiana", która zjednoczyła wiele osób i środowisk, również na tym stoisku pojawią się słodkości i rózne przedmioty własnoręcznie wykonane przez ofiarodawców, które będzie można otrzymać w zamian za dowolną kwotę wrzuconą do puszki. Organizatorki cały czas szukają osób, które chciałyby włączyć się w organizację akcji, upiec ciasto, ciastka lub zrobić własnoręcznie cokolwiek innego. Skontaktować się można wchodząc na profil Sandry Andryszczyk na FB lub pod numerami telefonów podanymi na plakacie.
- Święta są cudowne dla wszystkich. Wiem, że na Was zawsze możemy liczyć - zapewnia Sandra.