Reklama

Potrzebna krew! RCKiK zmienia lokalizację miejsca poboru

26/03/2020 07:35

Od dzisiaj (26.03) Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie zmienia lokalizację miejsca poboru krwi w Łomży. Będzie można oddawać ją w pomieszczeniach przy parafii Bożego Ciała.

Krew w pomieszczeniach przy parafii Bożego Ciała (ul. Przykoszarowa 26) będzie można oddawać teraz od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 13:00. Zgłosić się można już dzisiaj (26.03)

Według danych RCKiK w Białymstoku pilnie potrzebne są szczególnie grupy krwi: 0 Rh-, 0Rh+ i A Rh-, ale w zapasie jest też coraz mniej grup: A Rh+, B Rh-, AB Rh- i AB Rh+.

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa centra krwiodawstwa zwracają się do wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w celu oddania krwi.

Reklama

Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz. Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa zamieszczone są informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. Jednakże wszystkie grupy krwi są potrzebne, ponieważ istnieją biorcy o różnych grupach. Z użytecznego punktu widzenia najbardziej oczekiwana jest krew grupy O RhD- (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków. Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce - czytamy na stronie RCKiK w Białymstoku.

Oddając krew ratujesz życie.

Reklama

fot. RCKiK Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości