Helena Polewaczyk przez 20 lat kierowała Sekcją Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży. Podczas wieloletniej pracy otrzymała wiele nagród i medali, a wczoraj uroczyście pożegnała się ze swoją misją w ZNP. Nie brakowało wspomnień, podziękowań i wzruszeń.
Helena Polewaczyk od pierwszego dnia pracy była członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Za wieloletnią pracę pedagogiczną, wychowawczą i związkową otrzymała wiele nagród, m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznakę ZNP, medal "Za szczególne zasługi dla ZNP" i honorową odznakę PTTK. To także wieloletnia przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Złotego Wieku przy Wyższej Szkole Agrobiznesu.
Wczoraj, 27 lutego 2019 roku działaczka społeczna uroczyście pożegnała się z misją kierowania Sekcją Emerytów i Rencistów ZNP w Łomży. Nie brakowało wspomnień, anegdot, wzruszeń i podziękowań za 20 lat wspólnej pracy. Atmosfera przez te lata była miła i serdeczna, a wszyscy członkowie nawzajem sobie pomagali, dzieląc się troskami i radościami, np. podczas spotkań w Klubie Seniora ZNP, lub podczas imieninowej herbatki co drugą środę.
- 20 lat temu, jako nowa prezes oddziału, uczyłam się od Ciebie - mówiła wzruszona prezes łomżyńskiego oddziału ZNP Aleutyna Kołos, która wręczyła Pani Helenie pamiątkowy grawerton.
Nową przewodniczącą sekcji została Alicja Barbara Walczuk, nauczycielka nauczania początkowego w dawnej Szkole Podstawowej nr 3. Na zjeździe obecnych było kilkadziesiąt osób.
- Wszystko na świecie przemija. Myślę, że będę miała dużo pięknych wspomnień związanych z moją pracą społeczną – mówiła, wciąż jeszcze bardzo aktywna 81-letnia Helena Polewaczyk.