Reklama

Prawie 5 mln zł dla łomżyńskiego szpitala

11/06/2022 12:20

Szpital Wojewódzki w Łomży przebuduje pomieszczenia na pododdziale onkologii oraz te, które zajmują poradnie onkologicznej i chirurgii onkologicznej. Pododdział i poradnie mają być też doposażone w sprzęt i aparaturę medyczną.

Łomżyński szpital otrzyma prawie 5 mln zł z budżetu województwa na przebudowę istniejących pomieszczeń zlokalizowanych na I piętrze pawilonu H i I piętrze pawilonu D. Mowa o pododdziale onkologii oraz dwóch poradniach: onkologicznej i chirurgii onkologicznej.

W efekcie na pododdziale liczba łóżek zwiększy się do 16 (z 10) oraz do 7 (z 5) liczba stanowisk dziennych do podawania leków cytostatycznych. W poradni onkologicznej i chirurgii onkologicznej zostanie wydzielona rejestracja oraz dwa gabinety lekarskie i dwa diagnostyczno-zabiegowe. Powstanie również węzeł sanitarny dla pacjentów i personelu, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki dotacji pododdział i poradnie będą doposażone w sprzęt i aparaturę medyczną.

Reklama

Dofinansowanie otrzymają również Szpital Wojewódzki w Suwałkach, ośrodek rehabilitacji w Suwałkach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach. Łącznie to blisko 6,7 mln zł. 

Źródło: UMWP

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości