Reklama

Premier Morawiecki odwołał Jarosława Gowina z rządu. Poszło o "Polski Ład"

10/08/2021 19:02

Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju. - Podważa działania rządu i Polski Ład - oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller informując opinie publiczną o tych fakcie.

Premier podpisał i skierował do prezydenta dymisję wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

Lider Porozumienia straci dwie funkcje: wicepremiera i ministra rozwoju. Jest to konsekwencja sporu o Polski Ład. Porozumienie kwestionowało zaproponowane zmiany podatkowe i publicznie krytykowało pomysły rządu.

W ubiegłym tygodniu właśnie za podobną krytykę stanowisko straciła wiceminister Anna Kornecka.

Piotr Müller dodał podczas wtorkowej konferencji prasowej, że mimo dymisji wicepremiera Jarosława Gowina zaprasza do współpracy wszystkich posłów Porozumienia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości