Reklama

Premier Morawiecki z wizytą w Podlaskiem

06/09/2022 12:05

Premier Mateusz Morawiecki wczoraj i dzisiaj przebywał w województwie podlaskim. Był m.in. w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie odwiedził spółdzielnię Mlekovita. Objazd po wschodniej części Polski to część akcji #BezpiecznaPolskaBezpieczniPolacy.

Dziś rano premier odwiedził wieś Dąbrowa Moczydły w gminie Szepietowo, gdzie spotkał się z rolnikami.

- Dziś polski rolnik targany jest wieloma problemami związanymi z sytuacją na świecie. To pandemia, potem wojna na Ukrainie, wysokie ceny energii i inflacja, która szczególnie uderza w polskiego rolnika. Będziemy na pewno stali ramię w ramię z polską wsią i z polskim rolnikiem – zapewniał.

Następnie szef rządu udał się do Wysokiego Mazowieckiego. Tam odwiedził spółdzielnię Mlekovita. 

Reklama

„Gratuluję wszystkim rolnikom, spółdzielcom, dostawcom i producentom. Jesteśmy dumni z potęgi i ekspansji polskich rolników” – podkreślił. „Polacy stworzyli znakomitą firmę. Mlekovita to świetne przedsiębiorstwo, które eksportuje na cały świat” – dodał.  

Jak zaznaczył premier, organizacja Mlekovity jest bardzo mocno skoncentrowana na spółdzielczości.

„Spółdzielczość może świetnie działać. Prawo spółdzielcze dobrze służy tworzeniu dużych obszarów gospodarczych” – powiedział szef rządu. „Mamy tutaj do czynienia z 5 tys. spółdzielców i 15 tys. dostawców. To bardzo dobry przykład świetnej kooperacji” – wyjaśnił.

Reklama

 

zdj. KPRM

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości