- To jest remedium na wszystkie problemy gospodarcze, jakie ta część Polski miała - mówił o rozwoju infrastruktury drogowej prezydent Andrzej Duda, który odwiedził dziś plac budowy drogi Via Baltica w miejscowości Tyszki-Nadbory. To właśnie tam powstaje węzeł "Śniadowo".
- To co państwo widzicie za moimi plecami, to jest budowa jednej z najważniejszych dróg nie tylko w Polsce, ale to jest budowa jednej z najważniejszych dróg w Europie, a już na pewno absolutnie jednej z najważniejszych i kluczowych dróg w Europie centralnej, czyli w tej Europie, która jest dzisiaj zjednoczona współpracą w ramach tego, co nazywamy Trójmorzem - mówił prezydent Andrzej Duda. - Ta inwestycja, którą państwo widzicie, budowa tego węzła, to jest fragment 17-kilometrowego odcinka od Łomży, który prowadzi w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Wielką inwestycją, która zepnie drogę ku Europie zachodniej, autostradę A2 z drogą ku granicy litewskiej i dalej poprzez Łotwę do Estonii, aż nad estoński brzeg Morza Bałtyckiego.
Prezydent Duda podkreślił, że w/w inwestycja "tylko tutaj" to jest 400 pracowników i 200 maszyn, 30 polskich firm, których pracownicy utrzymują swoje rodziny.
- Te inwestycje, oczywiście znalazły się - jak wszystko - w zagrożeniu w związku z koronawirusem, ale na szczęście są realizowane, a ja chcę zapewnić o tym, że one będą realizowane, bo realizacja wszystkich takich wielkich inwestycji drogowych, wielkich inwestycji infrastrukturalnych, sprzyja przyszłemu rozwojowi Rzeczpospolitej - mówił prezydent Duda.
Zdaniem Dudy rozwój infrastruktury pozwoli na rozwój biznesu i turystyki tych części kraju, przez które te drogi przebiegają.
- (...) chociażby tej części kraju, wschodniej części kraju, gdzie tak bardzo ta infrastruktura jest potrzebna i przez wiele, wiele lat była oczekiwana. To jest remedium na wszystkie problemy gospodarcze, jakie ta część Polski miała.
Reklama
Po krótkiej wizycie na placu budowy prezydent spotkał się z mieszkańcami Troszyna.Więcej w naszym materiale VIDEO