Reklama

Prognoza pogody na nowy tydzień. Zbliża się wiosna!

22/02/2021 08:24

Rozpoczynający się tydzień będzie kontynuacją ocieplenia, które rozpoczęło się w drugiej połowie zeszłego tygodnia - przekazują synoptycy IMGW-PIB.

Z prognoz podanych przez IMGW wynika, że poniedziałek będzie słoneczny. Duże zachmurzenie będzie widoczne jedynie w miejscach utrzymywania się mgieł. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wynosić będzie od 4°C na Suwalszczyźnie do 12°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.

We wtorek nadal będzie pogodnie. Więcej chmur będzie można zobaczyć na północy kraju, gdzie oddziaływanie płytkiej zatoki niżowej może przynieść przelotne opady deszczu na krańcach północno-wschodnich. Mgły, które utworzą się w nocy, mogą utrzymywać się miejscami do godzin okołopołudniowych. Po dość chłodnej nocy, z temperaturą minimalną od -4°C na wschodzie do 2°C nad morzem, w dzień będzie jeszcze cieplej niż w poniedziałek. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 6°C na północnym wschodzie do 16°C na południowym zachodzie.

Reklama

Środa i czwartek: W środę rano miejscami mogą utrzymywać się jeszcze tworzące się w nocy mgły. Temperatura  nawet w nocy nie będzie już spadać poniżej zera. W dzień  od 8°C na Suwalszczyźnie do 18°C na Dolnym Śląsku.

Od piątku pogoda ma się nieco zmienić. Synoptycy IMGW podają, że pojawi się więcej chmur, a nawet przelotny deszcz oraz nieco się ochłodzi. Temperatura minimalna wciąż będzie dodatnia, ale zauważalnie obniżą się wartości maksymalne, które prognozowane są w przedziale pomiędzy 5°C a 10°C.

Reklama

W weekend odczuwalnie będzie nieco chłodniej, za sprawą silniejszego i porywistego wiatru, zwłaszcza na północy Polski.

Dane: IMGW-PIB

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości