Po raz kolejny kilkadziesiąt osób spotkało się na Placu Niepodległości w Łomży, by zaprotestować przeciwko publikacji uzasadnienia do orzeczenia TK ws. aborcji.
Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ub.r. dotyczący aborcji. TK wskazał w uzasadnieniu, że prawdopodobieństwo ciężkich wad płodu nie jest wystarczające dla dopuszczalności aborcji.
- Będziemy się tu spotykać, bo to PiS myśli, że może nam zakazać aborcji, że może nam zabrać prawa. Prezes Kaczyński, który z jakiś względów nie lubi nas, niech się zajmie zwalczaniem pandemii, a nie instrumentalnym traktowaniem kobiet. Cofa nas kobiety do średniowiecza – mówiła jedna z uczestniczek marszu.
Reklama
To drugi w tym roku protest kobiet w Łomży. I – jak zapowiedziały uczestniczki– nie ostatni.