Reklama

Protest w Łomży. Kobiety po raz kolejny wyszły na ulicę [VIDEO i FOTO]

28/01/2021 21:16

Po raz kolejny kilkadziesiąt osób spotkało się na Placu Niepodległości w Łomży, by zaprotestować przeciwko publikacji uzasadnienia do orzeczenia TK ws. aborcji.

Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października ub.r. dotyczący aborcji. TK wskazał w uzasadnieniu, że prawdopodobieństwo ciężkich wad płodu nie jest wystarczające dla dopuszczalności aborcji.

- Będziemy się tu spotykać, bo to PiS myśli, że może nam zakazać aborcji, że może nam zabrać prawa. Prezes Kaczyński, który z jakiś względów nie lubi nas, niech się zajmie zwalczaniem pandemii, a nie instrumentalnym traktowaniem kobiet. Cofa nas kobiety do średniowiecza – mówiła jedna z uczestniczek marszu.

Reklama

To drugi w tym roku protest kobiet w Łomży. I – jak zapowiedziały uczestniczki– nie ostatni.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości