Reklama

Przekroczyli granicę i utknęli na rozlewiskach Narwi

28/02/2022 12:05

Kolejne osoby próbowały przekroczyć nielegalnie polsko-białoruską granicę. Funkcjonariusze SG musieli przeprowadzić akcję ratunkową. Irakijczyk i Syryjka utknęli utknęli na bagnach w rozlewiskach rzeki Narew.

Podlaski Oddział Straży Granicznej podaje, że w miniony weekend nielegalnie polsko – białoruską granicę próbowały przekroczyć 32 osoby. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Iraku, Jemenu i Syrii. Cudzoziemcy ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Michałowie, Lipsku, Nowym Dworze i Narewce. 

"Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce dzisiejszej nocy po raz kolejny przeprowadzili zakończoną sukcesem akcję ratunkową. Irakijczyk i Syryjka po nielegalnym przekroczeniu granicy zgubili się i utknęli na bagnach w rozlewiskach rzeki Narew. Do działań wezwana została również dysponująca specjalistycznym sprzętem jednostka PSP z Hajnówki. Cudzoziemcy zostali znalezieni w dobrym stanie zdrowia, zapewniono im suche ubrania i ciepłe posiłki" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Funkcjonariusze zatrzymali również 6 osób podejrzanych o  organizowanie i  pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

"Z kolei już dzisiejszej doby 14 cudzoziemców (obywatele: Somalii, Turcji, Afganistanu, Syrii, Iraku i Jemenu) zatrzymanych zostało tuż po przekroczeniu granicy przez służby z  Placówki SG w Mielniku" - dodaje SG.

zdj. SG 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości