Kolejne osoby próbowały przekroczyć nielegalnie polsko-białoruską granicę. Funkcjonariusze SG musieli przeprowadzić akcję ratunkową. Irakijczyk i Syryjka utknęli utknęli na bagnach w rozlewiskach rzeki Narew.
Podlaski Oddział Straży Granicznej podaje, że w miniony weekend nielegalnie polsko – białoruską granicę próbowały przekroczyć 32 osoby. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Iraku, Jemenu i Syrii. Cudzoziemcy ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Michałowie, Lipsku, Nowym Dworze i Narewce.
"Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce dzisiejszej nocy po raz kolejny przeprowadzili zakończoną sukcesem akcję ratunkową. Irakijczyk i Syryjka po nielegalnym przekroczeniu granicy zgubili się i utknęli na bagnach w rozlewiskach rzeki Narew. Do działań wezwana została również dysponująca specjalistycznym sprzętem jednostka PSP z Hajnówki. Cudzoziemcy zostali znalezieni w dobrym stanie zdrowia, zapewniono im suche ubrania i ciepłe posiłki" - czytamy w komunikacie.
Reklama
Funkcjonariusze zatrzymali również 6 osób podejrzanych o organizowanie i pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.
"Z kolei już dzisiejszej doby 14 cudzoziemców (obywatele: Somalii, Turcji, Afganistanu, Syrii, Iraku i Jemenu) zatrzymanych zostało tuż po przekroczeniu granicy przez służby z Placówki SG w Mielniku" - dodaje SG.
zdj. SG