Wspaniałe wieści płyną z Białegostoku! Przemek Piotrowski właśnie zdobył nagrodę za debiut w plebiscycie Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. To już czwarta edycja tego konkursu, w którym biorą udział młodzi, utalentowani muzycy z naszego regionu.
Łomżanin został wyróżniony przez jury za "dobry start, pomysł na siebie, trzymanie ręki na pulsie nowoczesnych trendów, umiejętność pisania piosenek wpadających w ucho i wyśpiewywanie historii ze studenckiego życia w atrakcyjnej muzycznej formie". To ogromne wyróżnienie dla młodego artysty z Łomży.
Nie można też zapomnieć o innych laureatach konkursu - zespołach Five Stages of Grief, Czeremszyna i Bad Falcon, którzy również zostali nagrodzeni za swoje utwory i wykonania. Ponadto, nagrodę specjalną za promocję województwa podlaskiego na świecie otrzymała Karolina Cicha.
Warto podkreślić, że finałowy koncert był niezwykle zróżnicowany stylistycznie - wystąpili artyści reprezentujący rap, rock, muzykę folkową i elektroniczną. To doskonały dowód na to, że muzyka łączy różne kultury i style, tworząc coś zupełnie nowego i unikalnego.
Gratulujemy Przemkowi Piotrowskiemu oraz pozostałym laureatom nagród i życzymy dalszych sukcesów w ich karierach muzycznych!
fot. Marcelina Markowska, RB