Reklama

Przyjaciele Łomży mają swoją tablicę na drogowskazie [FOTO]

18/06/2022 14:44

Na drogowskazie wskazującym nazwy miast partnerskich Łomży odsłonięta została nowa tablica. Do grona przyjaciół naszego miasta dołączył bułgarski Kazanłyk.

Kazanłyk to miasto położone w środkowej części Bułgarii. Zamieszkuje je około 47 tys. osób. Od niedawna samorząd jest miastem partnerskim Łomży, a od dzisiaj ma swoją tabliczkę na drogowskazie znajdującym się na terenie łomżyńskich bulwarów.

- Cieszymy się, że do naszego drogowskazu współpracy dołącza kolejne miasto - Kazanłyk z Bułgarii. Współpraca z Kazanłykiem jest kilkuletnia. Miałem okazję być w Kazanłyku, jak również ostatnia delegacja gościła na święcie róż - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, wspominając o gościnności Bułgarów. - Ta współpraca polsko-bułgarska naprawdę wygląda w mieście Łomża wzorowo, co z resztą i pani ambasador wielokrotnie podkreślała goszcząc w Łomży.

Reklama

Dzisiejsze spotkanie z zagraniczną delegacją ma być impulsem do dalszego współdziałania, w tym realizacji projektów. Prezydent powiedział, że liczy też na współpracę z kolejnymi samorządami z Bułgarii i Włoch, których delegacje obecne są dzisiaj w Łomży.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości