Na drogowskazie wskazującym nazwy miast partnerskich Łomży odsłonięta została nowa tablica. Do grona przyjaciół naszego miasta dołączył bułgarski Kazanłyk.
Kazanłyk to miasto położone w środkowej części Bułgarii. Zamieszkuje je około 47 tys. osób. Od niedawna samorząd jest miastem partnerskim Łomży, a od dzisiaj ma swoją tabliczkę na drogowskazie znajdującym się na terenie łomżyńskich bulwarów.
- Cieszymy się, że do naszego drogowskazu współpracy dołącza kolejne miasto - Kazanłyk z Bułgarii. Współpraca z Kazanłykiem jest kilkuletnia. Miałem okazję być w Kazanłyku, jak również ostatnia delegacja gościła na święcie róż - mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, wspominając o gościnności Bułgarów. - Ta współpraca polsko-bułgarska naprawdę wygląda w mieście Łomża wzorowo, co z resztą i pani ambasador wielokrotnie podkreślała goszcząc w Łomży.
Reklama
Dzisiejsze spotkanie z zagraniczną delegacją ma być impulsem do dalszego współdziałania, w tym realizacji projektów. Prezydent powiedział, że liczy też na współpracę z kolejnymi samorządami z Bułgarii i Włoch, których delegacje obecne są dzisiaj w Łomży.