Reklama

Z łomżyńskich bulwarów trafimy do zaprzyjaźnionych miast [VIDEO i FOTO]

18/06/2018 11:08

Podczas wczorajszego grillowania na terenie bulwarach odsłonięty został drogowskaz współpracy. Prezydent Chrzanowski wraz z przedstawicielami miast partnerskich uroczyście odsłonili znak wskazujący kierunki oraz odległość do miast-przyjaciół Łomży.

Wskazujący jedenaście kierunków znak usytuowany został na Łomżyńskich Bulwarach. Ma on być symbolem partnerstwa pomiędzy Łomżą a innymi miastami. Strzałki skierowane m.in. w stronę Stanów Zjednoczonych Ameryki, Białorusi, Rosji, Bułgarii, Litwy, Czech czy Słowacji.

- Łomża, swoich przyjaciół ma także zagranicami. W wielu zakątkach świata. Gościliśmy delegacje zagraniczne. Tych delegacji było dziewięć podczas obchodów oficjalnych i dzisiaj wspólnie odsłoniliśmy drogowskaz współpracy pokazujący, że Łomża ma swoich partnerów zarówno w Stanach Zjednoczonych, Bułgarii, Serbii, na Ukrainie, Litwie, Białorusi. Chciałem docenić miasta, które na przestrzeni ostatnich lat podejmują z nami współprace – o pomyśle opowiada Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży.

Reklama

Miasta partnerskie: Muscatine (USA), Nowogród Wołyński (Ukraina), Kołomyja (Ukraina), Holýšov (Czechy), Subotica (Serbia), Czechowice-Dziedzice (Polska), Pavlikeni (Bułgaria), Borysław (Ukraina), Sigtuna (Szwecja), Lida (Białoruś), Gorki (Białoruś), Södertälje (Szwecja).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości