Reklama

Pupek & Kozikowski Mistrzami Polski [FOTO]

26/08/2019 09:15

Adam Pupek i Piotr Kozikowski zakończyli XXI Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski zdobywając tytuł Mistrzów Polski w klasie PL2. - Od pierwszej konkurencji prowadziliśmy i budowaliśmy przewagę punktową. Do końca utrzymaliśmy pozycję i zwyciężyliśmy! - przekazują zawodnicy.

XXI Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski odbyły się w Zielonej Górze. W zawodach brało udział 19 załóg, w trzech klasach. Nasi zawodnicy wrócili z tytułem Mistrzów Polski w klasie PL2 (wózki dwuosobowe, pilot + nawigator).

-  To były ciężkie zawody. Mieliśmy niesprawdzony wózek. Dwa tygodnie przed zawodami skończyliśmy pracę nad konfiguracją nowego sprzętu, dwa dni przed startem odebraliśmy śmigło. Dopiero dzień przed rozpoczęciem konkurencji odbyliśmy pierwsze testowe loty w nowej trajce. Sprzęt spisał się znakomicie. Nieprzespane noce spędzone w garażu nie poszły na marne. - komentuje Adam Pupek. - Ostatni miesiąc, każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na doskonalenie naszej ,,formuły 1''. Czuliśmy się trochę niepewnie ponieważ zawody odbywały się nad zalesionym terenem, w przypadku awarii nie mielibyśmy żadnego miejsca do lądowania. Udało nam się zobaczyć w chmurach Jezusa. Tego w Świebodzinie. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, gdyż tytuł Mistrza Polski to jedyne trofeum którego nam brakowało, obok tytułów Mistrzów Świata i Europy. Jak to mówią do trzech razy sztuka.

Reklama

- W ubiegłych sezonach cały czas zmagaliśmy się ze sprzętem. Nasz silnik palił dwukrotnie więcej paliwa niż konkurencji. Co skutkowało słabymi lokatami w konkurencjach ekonomicznych. W tym roku dzięki wsparciu naszego głównego sponsora firmy METAL-TECHNIK mogliśmy zawalczyć na nowym sprzęcie co przyniosło zamierzony efekt. Wielkie brawa należą się dla Adama, który mając na głowie własne wesele, potrafił wyjść z garażu o 3ciej w nocy, żeby o 5tej wspólnie testować silnik. Na zawodach polecieliśmy trzy konkurencję nawigacyjne, które należą do naszych ulubionych co pozwoliło zbudować przewagę punktową - przekazuje Piotr Kozikowski.  - Poziom był bardzo wysoki, rywalizowaliśmy z wielokrotnymi mistrzami Europy i Świata. Więc wygrana cieszy jeszcze bardziej. Teraz czekają nas przygotowania do Mistrzostw Świata w Brazylii. Trzeba oblatać, dopracować i przygotować do wysyłki kontenerem naszą trajkę. Zorganizować całą logistykę i przećwiczyć najważniejsze konkurencje. Jestem szczęśliwy, że możemy skutecznie robić to co kochamy i spełniać przy tym marzenia. 

Jak informują zawodnicy, dokładnie dwa lata temu walczyli o podium Mistrzostw Europy, gdzie stracili przyjaciela, któremu obiecali, że kiedyś zdobędą dla niego to trofeum. - Mario to dla Ciebie! - przekazują.

Reklama

fot. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości