Dawidek to chłopczyk, u którego w wieku 2,5 roku stwierdzono autyzm. Od tego czasu cały czas jest rehabilitowany: logopeda, integracja sensoryczna, hipoterapia, terapia czaszkowo-krzyżowa oraz leczenie farmakologiczne. Dawidek robił duże postępy w rozwoju, jednak życie po raz kolejny nas zaskoczyło.
W styczniu 2021, po licznych badaniach, rodzice dowiedzieli się, że ich ukochany Dawidek ma autoimmunologiczne zapalenie mózgu - jego układ odpornościowy niszczy jego mózg.
- Czeka nas długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Staramy się o leczenie w Polsce na NFZ, jednak czas oczekiwania jest bardzo długi, a szkoda każdego dnia naszej dotychczasowej walki o zdrowie Dawidka, ponieważ stan, w jakim teraz się znajduje, może się z miesiąca na miesiąc pogarszać – zawiadamiają przerażeni rodzice Dawidka, prosząc jednocześnie o wsparcie ludzi dobrej woli.
Reklama
Leczenie polega na wlewach immunoglobuliny, a po wlewach potrzebna jest bardzo intensywna rehabilitacja. Koszt na rok to mniej więcej około 250 tysięcy złotych.
- Jeśli ktoś chce nas wesprzeć w naszej walce o synka i jego zdrowie to prosimy o wpłatę. Z góry dziękujemy i prosimy trzymać kciuki za zdrowie naszego synka - dodają rodzice.