W dniu 16 marca 2019 roku przeprowadziliśmy rekrutację dla kandydatów zainteresowanych wstąpieniem w szeregi Jednostki Strzeleckiej 1012 im. 33 Pułku Piechoty Ziemi Łomżyńskiej. Po mimo niesprzyjających warunków pogodowych na zbiórce stawiły się 23 osoby. Nabór przeprowadziliśmy w formie zajęć terenowych na terenie leśnym w okolicach miasta. Każdy z kandydatów otrzymał karabinek treningowy.
Szkolenie rozpoczęliśmy od przeprowadzenia krótkiego marszu w szyku ubezpieczonym do miejsca, w którym odbyły się główne zajęcia. Kandydaci zostali podzieleni na 3 grupy szkoleniowe, w których szkolili się pod okiem 5 instruktorów z Jednostki Strzeleckiej z taktyki, technik posługiwania się bronią oraz walki wręcz. Wszyscy ukończyli szkolenie z uśmiechem na twarzy i zostali wcieleni w szeregi Jednostki Strzeleckiej. Nad bezpieczeństwem pod względem medycznym podczas szkolenia kandydatów czuwał instruktor-ratownik.
Dzień rekrutacji poprzedził szereg spotkań i prezentacji w szkołach trwający od połowy lutego. Instruktorzy prowadzili rozmowy z młodzieżą na tematy procesu szkolenia w Jednostce Strzeleckiej.
/tekst i foto nadesłane/