Reklama

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 r.

26/07/2021 15:48

Wojewoda Podlaski ogłosił dziś nabór wniosków dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa podlaskiego, zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na budowy, przebudowy lub remonty dróg powiatowych i gminnych.

Województwo podlaskie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) ma do dyspozycji w 2022 roku kwotę 195 841 469,95 zł, z tego na zadania roczne ponad 114 mln zł, a ponad 80 mln zł przeznacza się na realizację zobowiązań wynikających z zawartych umów dla zadań wieloletnich, których realizacja odbędzie się w 2022 r. Na dofinansowanie zadań powiatowych i gminnych przewiduje się przeznaczyć po 50 proc. alokacji środków przewidzianej dla województwa.

Samorząd może otrzymać z Funduszu dofinansowanie zadania powiatowego lub gminnego w wysokości od 50% do 80% kosztów realizacji, nie może ono jednak przekroczyć 30 mln zł. Gminy i powiaty mogą złożyć dowolną liczbę wniosków.

Reklama

Wniosek o dofinansowanie może złożyć jedynie ustawowy zarządca drogi (w dniu złożenia wniosku), odpowiednio: dla dróg powiatowych – zarząd powiatu, prezydent miasta na prawach powiatu, dla dróg gminnych – wójt (burmistrz, prezydent miasta) oraz prezydent miasta na prawach powiatu – zgodnie z art. 19 ust. 2 i 5 ustawy o drogach publicznych.

Wnioski należy składać do 25 sierpnia 2021 roku (data wpływu wniosku do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego).

Ogłoszenie o naborze oraz wniosek są na stronie PIB PUW.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości