Chociaż Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada 1 października, to w Łomży obchodzimy go nieco wcześniej. Nestorzy świętują dziś (15.09) w Parku Jana Pawła II.
Na odwiedzających teren parkingu przy Parku Wodnym, tuż obok Parku Jana Pawła II, czekało sporo atrakcji. To m.in. występy grup muzycznych z Łomży, Piątnicy, Kolna, Grajewa i Białegostoku,. Podczas festynu nie zabrakło prozdrowotnych stoisk, konkursów z nagrodami i kulinarnych niespodzianek. Nestorzy mieli także okazję wyrobić Kartę Seniora uprawniającą do ulg i zniżek w miejskich instytucjach oraz firmach, które przystąpiły do programu.
- Program tegorocznego święta łomżyńskich seniorów jest wyjątkowo bogaty. Chcemy w ten sposób podziękować naszym nestorom za ich aktywność, poświęcenie, wychowanie kolejnych pokoleń oraz za możliwość czerpania z ich życiowej mądrości i doświadczeń – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski.
Reklama
„Seniorada” to nie wszystko. Przed imprezą odbyło się też uroczyste otwarcie nowej siedziby Klubu Seniora, która znajduje się przy ul. Nowogrodzkiej. Wcześniej w tym miejscu mieścił się jeden z zakładów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Organizatorem „Seniorady” jest Prezydent Łomży, Łomżyńska Rada Seniorów oraz Fundacja Sztuk i Dialogu.