Tłumy migrantów przy granicy polsko-białoruskiej. Spróbują siłowo przekroczyć granicę w Kuźnicy. Towarzyszą im uzbrojeni ludzie w mundurach. Premier zwołuje sztab kryzysowy.
W poniedziałek (8.11) rano Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, udostępnił nagranie, na którym widać setki migrantów z plecakami i śpiworami. Towarzyszą im dzieci i uzbrojeni ludzie w mundurach.
Z kolei Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA, także z wykorzystaniem Twittera napisał, że migranci nie przekroczą naszej granicy i że jest ona zabezpieczona:
Trwa mobilizacja u terytorialsów.
Na godz. 13:00 zwołane zostało posiedzenie sztabu kryzysowego.
Tylko w niedzielę (7.11) na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 222 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 101 osób zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymane zostały 3 osoby - 2 polskich obywateli i 1 obywatela Ukrainy.
[AKTUALIZACJA]
GODZ. 11:06
GODZ. 11:20
GODZ. 12:58
GODZ. 14:13
Kolejne spotkanie na szczycie.
Nożyce kontra gaz pieprzowy.
Są i białoruskie służby.
GODZ. 14:50
GODZ. 16:02
Uwaga pracodawcy! Od godz.15.00, ze względu na sytuację na granicy, żołnierze OT dwóch batalionów lekkiej piechoty (Białystok i Hajnówka) z 1 Podlaskiej Brygady OT zostali wezwani do swoich jednostek w trybie alarmowym.