Reklama

Sezon na morsowanie rozpoczęty! [VIDEO i FOTO]

09/11/2019 21:52

Na lodowatą wodę trzeba jeszcze trochę poczekać, ale listopad to odpowiednia pora, aby rozpocząć sezon na zimne kąpiele. Dzisiaj przy Moście Hubala zgromadził się tłum zakochanych w morsowaniu i pozytywnie nastawionych do życia osób. Endorfiny dały o sobie znać!

Najpierw była rozgrzewka, potem zimna woda, a na koniec tradycyjna bania i poczęstunek. Po dość długiej przerwie nieformalna grupa "Morsy Łomża" rozpoczęła kolejny sezon kąpieli w Narwi, przyciągając do wspólnego świętowania śmiałków z całego regionu i nie tylko. Jedna z obecnych dzisiaj pań przyjechała do Łomży aż z Helu! 

- Wszyscy weseli, bo wszyscy odreagowują stres, bawimy się bardzo fajnie. Uważam, że jest to najpiękniejsze co może być - mówi nam "foczka" Jadwiga Staszewska z Nowogrodu. - Piąty rok wchodzę do wody z powodu bólu kręgosłupa. Od tego momentu, kiedy zaczęłam wchodzić, kręgosłup mnie nie boli, czuje się świetnie.

Taka relacja tylko potwierdza opinię, że morsowanie pozytywnie wpływa na zdrowie. Zimna woda hartuje organizm i jego odporność, a do tego pobudza do działania.

Reklama

- Polecam spróbować. Z brzegu wygląda to inaczej - zachęca Magdalena Eliasz z Ostrołęki, której morsowanie pomaga w bieganiu. - Przy morsowaniu większość kontuzji nie potrzebuje fizjoterapeuty, tylko po prostu przy regularnym morsowaniu same odchodzą. Morsowanie jest super!

Co działo się na otwarciu sezonu? Więcej w naszej relacji VIDEO!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości