Reklama

"Solidarni w Potrzebie" startują z akcją zbierania podpisów pod petycjami

06/05/2020 08:32

Stowarzyszenie "Solidarni w Potrzebie" rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycjami do ministra zdrowia i władz województwa podlaskiego.

Stowarzyszenie "Solidarni w Potrzebie" zdecydowało o rozpoczęciu w dniu 7 maja obywatelskiej akcji zbierania podpisów pod petycjami do: Ministra Zdrowia RP, jako osoby prawnej odpowiedzialnej konstytucyjnie za kształt i funkcjonowanie opieki zdrowotnej oraz samorządowych władz Województwa Podlaskiego, jako osoby prawnej – właściciela Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. 

Według założeń zarządu stowarzyszenia obie petycje będą stanowiły ważny głos społeczności, którym będzie można wypowiedzieć się za przywróceniem w części szpitala oraz możliwości świadczenia możliwie szerokiego zakresu usług zdrowotnych w oddziałach i poradniach, dla pacjentów nie zarażonych koronawirusem.

Reklama

W celu sprawnego przeprowadzenia akcji obywatelskiej została uruchomiona przez stowarzyszenie strona internetowa www.solidarniwpotrzebie.pl , za pomocą której wszyscy chętni mieszkańcy Łomży i okolic będą mogli pobrać i wydrukować formularze obu Petycji. Petycję będzie można również pobrać za pośrednictwem mediów – Partnerów akcji, a szczegółowy REGULAMIN AKCJI SKŁADANIA PETYCJI w sprawie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w którym określone są zasady pobierania, wypełniania i składania wypełnionych druków Petycji został już upubliczniony na stronie stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia podkreśla, że dla potrzeby zachowania ochrony danych osobowych, składanie wypełnionych druków petycji nie może odbywać się za pomocą osób trzecich.

Reklama

Od 11 maja w wielu punktach Łomży rozmieszczone zostaną specjalne zamykane skrzynki do zbierania petycji. O miejscach ich usytuowania stowarzyszenie powiadomić ma do 9 maja. 

Petycje dostępne są również w załącznikach na dole strony.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości