Jutro rano (godz. 7:00) ma dojść do manifestacji pod łomżyńskim szpitalem. W mediach społecznościowych zebrały się osoby, które chcą jasno wyrazić swoją dezaprobatę z powodu przekształcenia naszej placówki leczniczej w szpital zakaźny do walki z koronawirusem.
Decyzja o przekształceniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży rozpętała burzę w środowisku lokalnym. Zaniepokojeni mieszkańcy naszego regionu, którzy w przypadkach konieczności skorzystania z opieki medycznej będą zmuszeni dojeżdżać do szpitali oddalonych od Łomży o kilkadziesiąt kilometrów.
W mediach społecznościowych i w bardzo licznych komentarzach pod naszymi artykułami internauci nie kryją swojego zażenowania i zdenerwowania sytuacją, w której znalazł się Szpital Wojewódzki w Łomży.
Jutro o godzinie 7 rano ma dojść do manifestacji pod łomżyńskim szpitalem. Będzie to protest mobilny.
- Z powodów bezpieczeństwa prosimy nie opuszczać aut, pozostać w środku – informują organizatorzy w mediach społecznościowych.
Osoby, które będa chciały zaprotestować, proszone są o wywieszenie na szybie auta kartki z napisem: ODDAJCIE NAM SZPITAL!