Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza na spotkanie podróżnicze z Jędrzejem Lutostańskim 20 września (wtorek) 2022 r. o godz. 18.00 w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.
Jędrzej Lutostański jest absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Znany z artystycznych zainteresowań, choćby aktywności w Teatrzyku Żywego Słowa Logos oraz działalności w łomżyńskiej Młodzieżowej Radzie Miasta.
Od kilku lat ma kolejną pasję - podróże. Gdy wybuchła pandemia postanowił ruszyć w podróż dookoła świata. Przez prawie osiem miesięcy przejechał 18 krajów, całą Amerykę – od Patagońskiego Chile po Kanadyjskie Vancouver, od mroźnej Antarktyki przez stepy Boliwii, gorące Karaiby, docierając aż do Tajlandii. Tym samym spełnił największe marzenie swojego życia i jako 23-latek zakończył podróż mając na koncie wizytę w 44 krajach świata. Autostop pozwolił mu poznać od środka życie i kulturę tych wszystkich krajów i przekonać się, że obcy ludzie są tacy sami jak my.
Źródło: MBP w Łomży
