Reklama

"Sprawni jak Żołnierze" na Fortach w Piątnicy [VIDEO i FOTO]

23/05/2019 15:51

Strzelanie, rzut granatem, zwiedzanie i smaczny grill - tego nie mogło zabraknąć podczas IV Turnieju Sportów Obronnych Młodzieży OHP "Sprawni Jak Żołnierze - 2019". Turniej to nie tylko aktywizacja młodzieży, ale także krzewienie wartości patriotycznych.

Oficjalne otwarcie turnieju miało miejsce na terenie Warsztatów Technicznych przy Alei Legionów. Młodzież mogła zwiedzić Salę Tradycji i bazę techniczną Warsztatów, a także spotkać się z Terytorialsami z 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży. Na dalszą część uczestnicy udali się do Piątnicy, gdzie czekały na nich atrakcje zorganizowane na terenie strzelnicy Forty.

Po zwiedzeniu Muzeum Fortecznego i spotkaniu z kustoszem ppłk Ludwikiem Zalewskim, organizatorzy poruszyli sprawy BHP i przeprowadzili szczegółowy instruktaż. Wszystko dlatego, że dla uczestników przygotowano różne wojskowe konkurencje: zakładanie maski przeciwgazowej, rzut granatem, turniej strzelecki oraz składanie i rozkładanie broni.

Reklama

- Staramy się, żeby to przede wszystkim była pozytywna rywalizacja, trochę takie oderwanie od rzeczywistości - mówił Piotr Modzelewski, zastępca komendanta głównego hufca OHP w Warszawie.

Ideą turnieju bez wątpienia była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy historycznej o regionie oraz o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju. Istotne było też podnoszenie sprawności fizycznej, rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo – obronnych i rywalizacja indywidualna opiekunów grup w strzelectwie sportowym.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości