Kontener pełen butelek, potłuczone szkło, plastikowe torebki – łącznie 1,5 tony odpadów wydobyto z brzegu Narwi. Porządki w okolicy łomżyńskich mostów w ramach akcji pn. "Operacja Czysta Rzeka" wykonali morsy, woprowcy, a nawet saperzy.
Folie, butelki, a nawet deska klozetowa - takie przedmioty nad Narwią znaleźli i sprzątnęli wolontariusze w ramach akcji pn. "Operacja Czysta Rzeka".
Dziś w przedsięwzięciu wzięli udział także mieszkańcy Łomży i okolicznych miejscowości. Wolontariusze, w tym także saperzy z 13 batalionu lekkiej piechoty z Łomży wchodzącego w skład 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zbierali odpady i rozmaite śmieci, oczyszczając tym samym Narew i tereny nadrzeczne. W akcję zaangażowało się ponad 70 osób.
Celem inicjatywy jest zostawienie przestrzeni, w której żyjemy, co najmniej w takim stanie, jaką ją sami zastaliśmy. Chodzi o to, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą, która umożliwi im naturalny rozwój dzięki zasobom, które uda się dla nich zachować i ochronić.
W naszym mieście akcję "Operacja Czysta Rzeka" koordynowała grupa Morsy Łomża.