Reklama

Stan wyjątkowy w województwie podlaskim? Jest wniosek

31/08/2021 11:36

Rząd we wtorek zajmie się projektem uchwały o skierowaniu do prezydenta Andrzeja Dudy wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze części województw podlaskiego i lubelskiego – informuje dziś Polska Agencja Prasowa.

Z informacji podanych przez PAP wynika, że projekt uchwały o skierowaniu do Prezydenta RP  wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego oraz części województwa lubelskiego znalazł się w porządku wtorkowych obrad rządu. Wnioskodawcą jest MSWiA. 

Sprawa dotyczy sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

„Polska, Litwa, Łotwa i Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na ich terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy Polski i krajów bałtyckich ocenili, że kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.” – podaje PAP.

Reklama

Straż Graniczna poinformowała, że w poniedziałek (30.08) funkcjonariusze SG udaremnili 50 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 21 nielegalnych imigrantów: 9 obywateli Iraku, 4 obywateli Syrii, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Egiptu, 1 obywatela Libanu oraz 1 obywatela Armenii za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy.

zdj. ilustracyjne/Podlaski Oddział SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości