Reklama

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Minister Niedzielski ogłasza

06/05/2022 11:40

16 maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce. Tego dnia zacznie obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego.

Stan epidemii obowiązuje w Polsce od 20 marca 2020 r. Zmianę ogłosił dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.  

"Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię"

Liczba hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 jest obecnie na poziomie ok. 1100 osób.

- Według lekarzy nie są to już jednak tak ostre przypadki, jak w przypadku mutacji Delta. Hospitalizacje są też znacznie krótsze - mówił minister.

Reklama

Stan epidemii oznacza sytuację prawną wprowadzoną na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii.

Stan zagrożenia epidemicznego jest to sytuacja prawna wprowadzoną na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań zapobiegawczych;

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości