Reklama

Strajk Kobiet po raz kolejny na ulicach Łomży [FOTO i VIDEO]

30/10/2020 22:25

Około 300 osób protestowało przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego oraz partii rządzącej. Strajk Kobiet rozpoczął się o godz. 19 na placu Niepodległości.

To był już ósmy łomżyński protest  przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października uznał za niezgodny z konstytucją przepis dopuszczający aborcję z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia czuwali funkcjonariusze policji, tym razem jednak w zwiększonej obsadzie, choć manifestujących było dziś mniej. Prawdopodobnie część osób protestujących do tej pory w Łomży udała się na marsz do stolicy. Media podają, że w wielkiej manifestacji na ulicach Warszawy mogło wziąć udział około 100 tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości