Reklama

Strajk Kobiet w Łomży. Protesty będą nadal trwały [FOTO i VIDEO]

29/01/2021 21:19

Protesty po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji będą trwały dalej. - Nie spotykamy się w weekend, bo będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie chcemy Jurka zagłuszać! - stwierdziła Alicja Łepkowska-Gołaś, stała uczestniczka protestów w Łomży.

Dziś na łomżyński Plac Niepodległości o godzinie 20 przyszło kilkadziesiąt najwytrwalszych osób, podczas gdy w październikowych manifestacjach udział brało udział 300 – 400.

- Zaproszenia na komendę, które otrzymaliśmy po październikowych protestach na pewno część osób wystraszyła. Dostaję mnóstwo wiadomości od osób, które wspierają nas, ale niestety mają pewne obawy i mają prawo do tych obaw i nie wychodzą na ulicę, a to przez ostracyzm, a poprzez piętnowanie środowiska, a to przez strach przed utratą pracy – tłumaczyła nam Alicja Łepkowska-Gołaś, stała uczestniczka protestów.

Reklama

Skromny protest pod eskortą funkcjonariuszy w mundurach i tych nieumundurowanych przeszedł z Placu Niepodległości na Stary Rynek. Później ul. Długą skierował się na ul. Sienkiewicza, by ul. Polową wrócić do punktu wyjścia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości