Reklama

Stwórz swój własny film! MDK-DŚT zaprasza na zajęcia! [VIDEO]

05/12/2017 07:20

Pierwszy film stworzony tą techniką powstał w 1906 roku. Potem nowatorską wówczas metodę zaczął wykorzystywać Walt Disney, kilkadziesiąt lat później dołączyło studio Hanna-Barbera i w ten sposób dzieci na całym świecie pokochały kolorowe, mądre i atrakcyjne wizualnie bajki. Teraz każdy ma możliwość stworzyć własną opowieść. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych zaprasza na cotygodniowe warsztaty. Zobacz, jak się na nich pracuje!

Żeby stworzyć własny film, potrzeba kilku składników. Pierwszy to wyobraźnia połączona z miłością do rysowania: każdego bohatera trzeba narysować odręcznie, w różnych pozach, które oglądane „na przyspieszeniu” dadzą wrażenie ruchu.

- Zajęcia prowadzimy w kilku grupach wiekowych, do tej najmłodszej przychodzą już 9-latki. W ich rysunkach wyraźnie widać ogromną wyobraźnię i zafascynowanie tym, co akurat oglądają, co jest na topie- mówi instruktor Krzysztof Raczkowski, absolwent animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. – Starsza grupa, nastolatków, to rysunki bardziej dojrzałe, ze szczegółami.

Reklama

Kiedy rysunki są gotowe, zaczyna się etap animacji. Pod kierunkiem instruktora, uczestnicy zajęć fotografują swoje prace. Potem- wykorzystując laptopy i kamerki, w które wyposażone są stanowiska animacyjne- wprawiają je w ruch.

- Wbrew pozorom, efekty naszej pracy widać bardzo szybko, każda nowa osoba ma możliwość zaanimowania swoich rysunków już na pierwszych zajęciach. Chodzi o to, by rozwijać umiejętność rysowania, wyobraźnię i kompetencje technologiczne, a przy okazji dobrze się bawić- opowiada Krzysztof Raczkowski.

Reklama

Zajęcia animacji filmowej odbywają się w każdą środę od godz. 16.00 w pracowni animacji Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych przy ul. Woj. Polskiego 3.  Są jeszcze wolne miejsca!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości