Podopieczni Zbigniewa Turowskiego - nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcy w Bursie Szkolnej nr 2, wzięli udział w Pucharze Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc federacji XPC-RAW w dniu 25 listopada 2023 r. w Siedlcach. Uczniowie ponownie zaprezentowali wysoki poziom formy sportowej, poprawiając swoje rekordy życiowe.
Łomżę i nasz kraj godnie reprezentował uczeń ZSWiO Nr 7 w Łomży SEBASTIAN ROSIŃSKI. Wystartował w grupie wiekowej 18-19 lat w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, zajmując II miejsce w kat. wag. 67,5 kg z wynikiem 107,5 kg.
JAKUB KOTOMSKI to drugi reprezentant kraju – wychowanek Bursy Szkolnej nr 2 w Łomży, który startował w grupie wiekowej 18-19 lat w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zajął I miejsce w kat. wag. 100 kg z wynikiem 145 kg.
źródło: nadesłane