"Niebieski Marsz" przeszedł dziś ulicami Łomży. Wydarzenie było związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.
Uczestnicy marszu spotkali się na placu przy kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży. Następnie przeszli ulicami Zawadzką, Sikorskiego, Szosa Zambrowska, Polową i Giełczyńską. Marsz zakończył się na Placu Niepodległości.
Organizatorem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży jest fundacja DR OTIS.
"Jest to już siódma próba zintegrowania społeczeństwa z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest szczególną okazją do zwrócenia uwagi na fakt, iż autyzm dotyczy sporej i niestety ciągle rosnącej liczby naszego społeczeństwa. Wzmacnianie świadomości o autyzmie i „odczarowanie” często krępujących zachowań z jego spektrum pozwoli na budowanie harmonijnej społeczności, wykazującej większe zrozumienie, a z czasem i akceptację dla autystycznej odmienności" - czytamy w komunikacie fundacji.
Reklama
Drugim punktem dzisiejszych obchodów jest „Autyzm na kółkach”. W dniu 04.04.2022 w godzinach 12.00 – 17.00 autobus miejski linii numer 8 będzie jeździł ulicami Miasta Łomży przystrojony i oklejony na niebiesko. W autobusie podróżować będą i przekazywać ważne informacje o osobach z autyzmem i ich świecie, wolontariusze FUNDACJI DR OTIS.