Łomża znalazła się w gronie 16 najpiękniej udekorowanych polskich miast. Dzięki zwycięstwu w wojewódzkim etapie plebiscytu "Świeć się z Energą" nasze miasto awansowało do finału i zdobyło wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD, który trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych.
„Świeć się z Energą” to doroczny plebiscyt, w którym wybierane są najładniej oświetlone świątecznie miasta czy mniejsze miejscowości. Uczestnicy rywalizują nie tylko o prestiż, ale także o sprzęt AGD, który trafia do potrzebujących m.in. do domów dziecka, ubogich rodzin i osób starszych.
Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):
Dzięki zwycięstwu w województwie każdy z 16 mistrzów regionów awansował do finału zabawy oraz zdobył wart 10 tys. zł zestaw urządzeń AGD ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Sprzęt trafi do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem.
Teraz czas na finał. Miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w rundzie finałowej zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz dodatkowy sprzęt AGD, dzięki czemu otrzyma charytatywną pomoc o łącznej wartości 50 tys. zł.
Głosować można codziennie od 14 do 25 stycznia poprzez stronę internetową SwiecSie.pl.
Źrodło: Energa/mylomza