Dziś rano doszło do wypadku samochodu straży pożarnej z funkcjonariuszami KG PSP wracającymi z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Zginął jeden ze strażaków a dwóch zostało rannych. I dlatego w niedzielę, o godz. 8:00, strażacy w całym kraju m.in. włączą sygnały świetlno-dźwiękowe.
W niedzielę (7.08), o godz. 8.00, we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej oraz w jednostkach OSP włączone zostaną sygnały świetlno-dźwiękowe. Minuta ciszy oraz hołd oddane zostaną strażakowi KG PSP, który zginął dziś w wypadku podczas służby.
W sobotę (6.08) rano doszło do wypadku samochodu straży pożarnej z trzema funkcjonariuszami KG PSP wracającymi z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie) Był to pożar w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych.
W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden funkcjonariusz poniósł śmierć a dwóch zostało rannych.