Reklama

Synoptycy ostrzegają!

19/12/2019 15:15

Synoptycy IMGW-PIB ostrzegają przed gęstą mgłą, która widoczna będzie w naszym regionie dzisiejszej nocy i jutro rano. Kierowcy i piesi powini zachować szczególną ostrożność.

- Prognozuje się dalsze występowanie gęstych mgieł w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. Lokalnie mgła może być marznąca, powodująca śliskość nawierzchni - przekazuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik. 

Alert jest ważny od godz. 14:30 dnia 19.12.2019 do godz. 09:00 dnia 20.12.2019. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Dotyczy to wszystkich powiatów województwa podlaskiego.

Gęsta mgła, która pojawiła się w całym regionie, w znacznym stopniu ogranicza widoczność. Kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w przypadku konieczności wykonania manewru wyprzedzania. O swoim bezpieczeństwie powinni pamiętać również piesi, jeszcze bardziej niewidoczni dla kierowców. Warto pomyśleć o elementach odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym.  

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości