Dzisiejszy poranek przyniósł nam gęste mgły, które utrzymują się do tej pory i znacznie ograniczają widoczność. Przypominamy pieszym i kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności. Miejscami jest ślisko, a w regionie doszło już do wypadków.
Wcześniej niż zwykle powinni wyjechać z domu kierowcy, którzy jadą do Białegostoku. Po zderzeniu busa z ciężarówką zablokowana jest S8 w kierunku stolicy naszego województwa. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca busa na wysokości Choroszczy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w naczepę stojącego w korku tira. Pasażer busa został zabrany do szpitala. Osobówki mogą objeżdżać miejsce zdarzenia drogą serwisową, ciężarówki stoją.
Drugi wypadek miał miejsce na trasie Hajnówka - Kleszczele. Tam kierujący fiatem 25-letni mężczyzna, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem jadącym przed nim, zjechał na lewy pas i czołowo zderzył się z volkswagenem, którym podróżowały 3 osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala.
Gęsta mgła, która pojawiła się w całym regionie, w znacznym stopniu ogranicza widoczność. W takich warunkach lepiej nie sugerować się ograniczeniami podanymi przez znaki drogowe, powinniśmy jechać wolniej. W przypadku występowania gęstej mgły szczególnie niebezpiecznym manewrem jest wyprzedzanie. Przy słabej widoczności nie widać, czy z naprzeciwka jedzie jakiś pojazd. Szczególną ostrożność powinni zachować także piesi, którzy są jeszcze bardziej niewidoczni dla kierowców aut. Warto pomyśleć o elementach odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym. Mgły powinny towarzyszyć nam również dzisiaj w nocy.
zdj. główne: wypadek Hajnówka - Kleszczele/Fot. KPP Hajnówka