Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży pod znakiem 20-lecia międzywojennego. Zorganizowany w tych dniach cykl zajęć nazwany przez organizatorów "Szalone lata 20/30" zakończył się specjalnym występem oraz wystawą plastyczną i fotograficzną.
Program przygotowany na pierwszy tydzień ferii przez MDK-DŚT przyciągnął liczną grupę dzieci i młodzieży spędzających wolne dni w mieście. Podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach muzyczno-tanecznych prowadzonych przez Magdę Sinoff, Marzannę Rutkowską i Bernarda Karwowskiego, plastycznych pod kierunkiem Ewy Bielak, teatralnych kierowanych przez Joannę Klamę i Krzysztofa Zemło oraz fotograficznych, gdzie swoim bogatym doświadczeniem dzielili się łomżyńscy fotograficy Przemysław Karwowski i Lech Buczyński.
Dwie ostatnie grupy przygotowały prace na wystawę podsumowującą pierwszy tydzień ferii, a uczestnicy wszystkich pozostałych - specjalne przedstawienie, podczas którego zaprezentowali to, nad czym pracowali podczas feryjnych warsztatów. Praca ta była nardzo owocna, co docenić musiała publiczność podziwiająca niebanalny program przedstawienia utrzymanego w klimacie Polski międzywojennej.
MDK DŚT przygotował również liczne atrakcje na drugi tydzień ferii. Wśród nich znajdziemy:
POGOTOWIE WOKALNE - Studio Wokalne EmdekPrzedstawieniu wieńczącemu pierwszy tydzień ferii w MDK DŚT przyglądał się przez swój obiektyw Marcin Kossakowski. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanej przez niego fotogalerii.