Szykuje się zmiana w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. Ogłoszony niedawno konkurs na dyrektora placówki wygrał Sławomir Dębek – nauczyciel w Szkole Podstawowej w Konarzycach i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łomżyńskiego.
Konkurs na stanowisko dyrektora ZSCKR w Marianowie ogłosił w ostatnim czasie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszej redakcji udało się potwierdzić, że wygrał go Sławomir Dębek - przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej w Konarzycach. W ostatnich wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Powiatu Łomżyńskiego z listy KW PiS. W samorządzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.
Dyrektor-elekt przekazał w rozmowie z naszą redakcją, że po objęciu stanowiska i zapoznaniu się z placówką będzie chciał m.in. zachęcić uczniów do kształcenia się w Marianowie. Kadencję na nowym stanowisku ma rozpocząć 1 września br.
Wynik konkursu oznacza, że ze stanowiskiem pożegna się Sławomir Łomotowski, który również jest radnym Powiatu Łomżyńskiego i uzyskał mandat w tym samym okręgu co Sławomir Dębek. Obaj kandydowali do rady z listy Prawa i Sprawiedliwości.