Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Olszynach zwyciężył w klasyfikacji drużynowej Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. XLI finał odbył się w SP nr 43 w Białymstoku.
W kategorii szkół podstawowych, w wieku od 10 do 12 lat, udział wzięło 14 czteroosobowych drużyn z terenu całego województwa podlaskiego. Uczniowie musieli rozwiązać test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież miała do pokonania rowerowy tor przeszkód, a w miasteczku ruchu drogowego zawodnicy łączyli teorię z praktyką, demonstrując swoje umiejętności jazdy jednośladem z jednoczesnym stosowaniem się do przepisów ruchu drogowego.
Konkurencje i testy przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
fot. Podlaska Policja