Reklama

Szpital w Łomży kupi tomograf

20/10/2022 12:41

Szpital Wojewódzki w Łomży kupi sprzęt medyczny i poprawi infrastrukturę budynku. Zarząd województwa podjął decyzję o przyznaniu placówce dotacji.

Łomżyński szpital otrzyma blisko 590 tys. zł. 

- Za te pieniądze placówka zakupi tomograf komputerowy oraz zaadaptuje dodatkowe pomieszczenia na trzy pracownie: tomografii komputerowej, mammografii i USG wraz z zapleczem administracyjnym - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. 

Środki trafią też do Białostockiego Centrum Onkologii (500 tys. zł) i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku (100 tys. zł). BCO przeznaczy pieniądze na zakup stołu operacyjnego i aparatu ultrasonograficznego do biopsji fuzyjnej, natomiast białostockie pogotowie zakupi dwa respiratory ratowniczo-transportowe. 

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości